Hazine ve Maliye Bakanlığı 75 ilde personel alımı yapacak! KPSS şartı var

Hazine ve Maliye Bakanlığı 75 ilde personel alımı yapacak! KPSS şartı var

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 75 ilde (Defterdarlıklarda) boş bulunan toplam 300 adet Defterdarlık Uzman Yardımcısı kadrosu için personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanlarına adayların nasıl başvuru yapacağı açıklandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından KPSS puan şartı ile personel alım ilanı yayımlandı. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 300 UZMAN YARDIMCISI ALACAK

Defterdarlıklarda boş bulunan toplam 300 adet Defterdarlık Uzman Yardımcısı kadrosu için 75 ilde personel alım ilanı yayımlandığı ve adayların hangi şartlara göre başvuru yapacağı aktarıldı.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile diğer fakültelerin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olan adayların başvuru yapacağı personel alım ilanında 29 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru yapması gerektiği bildirildi.

BAKANLIK PERSONEL ALIMI BAŞVURU ADRESİ

Başvuru yapacak olan adayların ayrıca Hazine ve Maliye Bakanlığı (www.hmb.gov.tr) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapacağı duyuruldu.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Defterdarlık Uzman Yardımcılığı giriş sınavına başvuracak adaylarda son başvuru tarihi (29/01/2021) itibarıyla aşağıdaki şartlar aranır.

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir),

c) TABLO 2’de belirtilen öğrenim şartına sahip olmak,

ç) ÖSYM tarafından 2019 veya 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve TABLO 2’de belirtilen puan türlerinden herhangi birinden en az 70 puan almış olmak. (Adaylar başvuruyu belirtilen puanlardan sadece birisi üzerinden yapabilecekleri için sahip oldukları en yüksek puan türünü kullanmaları lehlerine olacaktır.),

d) Başvuruyu süresi içerisinde yapmış olmak.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler