İki Kamu Kurumu (Diyanet, Adalet Bakanlığı) 24 Bin 500 Personel Alacak!

Diyanet İşleri Bakanlığının yanı sıra; Adalet Bakanlığı 24 bin 500 kamu personeli alımı gerçekleştirecek. Daha önce konuyla alakalı olarak yapılan açıklamalar ve duyurularla ilgili olarak tüm detayları sizler için derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 06.09.2018, 14:22 30.01.2019, 20:47
İki Kamu Kurumu (Diyanet, Adalet Bakanlığı) 24 Bin 500 Personel Alacak!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün TRT canlı yayına katıldığında yaptığı açıklamaya göre 15 bin personel alımı yapacaklarını ifade etti.

Ayrıca Bakan Gül'ün açıklamalarından kısa bir süre sonra Diyanet İşleri Başkanı yaptığı açıklamaya göre 9 bin 500 personel alımı yapacaklarını söyledi.

DİB BAŞKANI NE DEDİ?

Diyanet İşleri Başkanı yaptığı açıklamada;

"Din görevlisi alımı... Bu yılın sonuna doğru 9 bin 500 alacağız inşallah. Bunun 6 bini imam 3 bini Kuran kursu öğretmeni 500'ü de müezzin olacak.

Bu yılın sonuna doğru bir sınavımız var, din hizmetlerinde seviye belirleme sınavı.

İlahiyat fakültesi ya da imam hatiplerimizden, ön lisanstan, yeni mezun olmuş kardeşlerimizde de en azından bir fırsat tanıyalım diye o sınavımız Aralık ayında yapacağız.

O sınavdan sonra alımlara başlayacağız inşallah." dedi.

ADALET BAKANI NE DEDİ?

Adalet Bakanı Gül TRT'de katıldığı bir programda yaptığı açıklamada;

"1000 adli hakim ve savcı için müracaatı aralık ayında alacağız. 100 idari yargı hakimi, 15 bin de personel alacağız." dedi.

Bu açıklamalarla beraber yıl sonuna kadar 24 bin 500 kamu personeli alımı için kritik sürece girilmiş oldu.

Kamu personeli alımlarının 2018 yılı bitmeden gerçekleşmesini talep eden adaylar söz konusu şartların ne olacağını araştırmaya başladılar.

Yorumlar (2)
Psikolog 12 ay önce
Aralık ayında askerde olacağım. Adalet bakanlığı bu sözleşmeli alımına askerdeyken başvurabilecek miyim. Merkezi alımda askerlik engel değil ama bunda engel olur mu?
Yorum 12 ay önce
Allahım ne.olur 2016kpss puanları yanmadan katipliksinavi açılır. Bu yas itibariyle son sansim