İl Emniyet Müdürlüğü, DSİ ve İl Özel İdaresi Memur Alım İlanı Yayımladılar

Türkiye geneli farklı şehirlerde bulunan kamu kurumları memur ve işçi alım ilanları yayımlamaya devam ediyorlar. Bu haberimizde siz okuyucularımız farklı kamu kurumlarının İŞKUR Kamu Grubu Personel alım ilanlarını derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 08.10.2018, 18:59 18.01.2019, 21:59
İl Emniyet Müdürlüğü, DSİ ve İl Özel İdaresi Memur Alım İlanı Yayımladılar

Türkiye İş Kurumu üzerinden memur alımı için ilan yayımlayan çok sayıda kamu kurumu bulunuyor. 

Bu kamu kurumları memur alım ilanlarını İŞKUR Kamu Grubu Personel alım ilanları sayfası üzerinden yayımlıyorlar. Bu alım ilanlarında yer alan memur alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan ise belirli bir KPSS puanı isteniyor. Ancak kamu işçisi alım ilanlarında adaylardan KPSS puan şartı talep edilmiyor. 

Kamupersoneli.net olarak bu alım ilanlarını sizler için derledik. İşte detaylar,

MEMUR VE İŞÇİ ALIMI YAPACAK KAMU KURUMLARI HANGİLERİ?

İŞKUR Kamu Grubu Personel alım ilanları sayfası üzerinde memur ve kamu işçisi alımı yapacağını duyuran kamu kurumlarının listesini şu şekilde,

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü(Kamu), İzmit Öğretmenevi Ve ASO Müdürlüğü, Menemen Belediye Başkanlığı, Eskil Öğretmenevi Müdürlüğü, Kazancı Belediye Başkanlığı, İdil Öğretmenevi, Silifke Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Belediye Başkanlığı (Hilvan), Kepez Belediye Başkanlığı, Kayacık Sulama Birliği Başkanlığı, Sarıyahşi Öğretmenevi Ve ASO Müdürlüğü, Eski Genel Müdürlüğü, Ağrı Belediye Başkanlığı, Malatya İli Emniyet Müd Polisevi Şube Müdürlüğü, Bartın İl Özel İdaresi, Tutak Öğretmenevi Ve A.S.O. Müdürlüğü, Gelibolu Belediye Başkanlığı

ÇOK SAYIDA KADROLU MEMUR VE İŞÇİ ALINIYOR

Yukarıda yer alan kurumlarda görevlendirilmek üzere alım yapılacağı ilan edilen memur ve işçi kadroları arasında aşağıda yer alan pozisyonlar bulunuyor. 

Diğer Veznedarlar Ve İlgili Personel, Destek Personeli (Yardımcı Hizmetler), Asfalt Plenti Operatörü, Mekatronik Mühendisi, Elektrik-Elektronik Mühendisi, Büro İşçisi, Bulaşıkçı (Stevard), Garson (Servis Elemanı), Hidrojeoloji Mühendisi, Temizlik Görevlisi, Greyder Operatörü, Kaya Bahçesi Bitkileri Yetiştiricisi, Kalorifer Ateşçisi (Katı ve Sıvı Yakıt), Yemek Dağıtım Elemanı (Kepçeci), Bahçıvan.

ADAYLARDAN TALEP EDİLEN BAŞVURU KOŞULLARI

Her memur ve işçi alım ilanlarında olduğu gibi İŞKUR üzerinden yayımlanan kamu personeli alımlarında da adaylardan bazı başvuru koşulları talep ediliyor. Adayların bu koşulları sağlamamaları halinde ise yapacakları başvuruların geçersiz olacağı ilan edildi. İşte o koşullar,

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, alım yapılacağı pozisyon için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak.

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuru koşullarını sağlayan adaylar yukarıda sizlere aktardığımız alım ilanlarına başvuru yapmak için ilanı yayımlayan kurumun ilan metnini dikkatli bir şekilde incelemesi gerekiyor. Zira bazı kurumlar adayların İŞKUR üzerinden başvuru yapmasını isterken bazı kurumlar ise başvuruların şahsen yapılacağını bildirdi. 

Yorumlar (0)