06 Temmuz 2018 Cuma 15:45
İlanlar Peş Peşe Geldi! Belediyelere İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı Yapılıyor
Kamu Personeli

İki farklı belediye tarafından itfaiye eri ve zabıta memuru alımı için ilanlar yayımlandı.

Söz konusu yayımlanan ilanlarda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları neler? Başvurular nereye yapılacak? İşte detaylar.

BELEDİYELERE ZABITA MEMURU VE İTFAİYE ERİ ALIMI YAPILIYOR

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilan yayımlayan belediyeler ise;

Bingöl'e bağlı Genç Belediye Başkanlığı ve Kırşehir'e bağlı Mucur Beldiye Başkanlığı olarak ifade edildi.

GENÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İLANI

Yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları;

1- Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

2- Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle İlgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak

3- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak

4- Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak

5- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak." olarak belirtildi.

Ayrıca adaylardan KPSS şartı olarak;

"2016 yılı KPSSP93, KPSSP94 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak, zabıta memuru kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2016 yılı KPSSP93 Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve en az 70 almış olmak" şartı isteniliyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Yayımlanan ilana başvurular; 18 Temmuz ile 25 Temmuz tarihleri arasında mesai saatleri içeresinde Genç Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsi olarak yapılacak.

MUCUR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İLANI

DPB'De yayımlanan bir diğer ilanda ise;

"Kırşehir İli Mucur Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır" ifadelerine yer verildi.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Mucur Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda adaylardan talep edilen genel başvuru şartları arasında ise;

1- Adaylar başvuruları Belediyemiz Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen yapması gerekmektedir. Posta ve benzeri araçlarla yapılan başvurular kabul edilmeyecek ve adaylar yalnızca bir unvan için başvuruda bulunabilecektir.

2- İlan edilen memur kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

3- Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4- Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

5- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak" şartları yer aldı.

ADAYLAR BAŞVURULARINI NE ZAMAN YAPACAK?

Söz konusu yayımlanan ilana başvuru yapacak adayların başvurularını 16 Temmuz 2018 tarihinden 25 Temmuz 2018 Çarşamba gününe kadar yapmaları gerekiyor.

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 01.02.2019 00:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.