13 Haziran 2018 Çarşamba 14:13
İMMİB En Az Lise Mezunu Kamu Personeli Alımı Yapıyor

İstanbul Maden Ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği kendi resmi web adresi üzerinden bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu 29 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. 

İstanbul Maden Ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından yayımlanan ilanda Uzman Yardımcısı, İdari Memur ile Şoför kadroları için personel alımı yapılacağı ifade edildi.

TEK BİR KADRO İÇİN BAŞVURU YAPILACAK

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar birden fazla kadro için başvuru yapamayacaklardır. Konu hakkında ilanda "birden fazla başvuru durumunda adayın tüm başvuruları iptal edilecektir. Daha önce TİM veya Birlik sınavlarında 2 defa elenen adaylar sınava katılamaz." uyarısı yapıldı.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvurular bugün itibari ile başladı ve başvuru yapacak olan adaylar 13 Temmuz 2018 tarihi saat 18.00'e kadar şahsen veya posta ile başvurularını gerçekleştireceklerdir. Adaylar başvuru evraklarına aşağıdaki kılavuz üzerinden ulaşabileceklerdir.

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra İstanbul Maden Ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adaylar başvuru yapamayacaklardır. Buna göre adanan şartlar şöyle:

a)      Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b)     Askerlik görevini yapmış veya erteletmiş veya bu görevden muaf olmak.

c)      18 yaşını bitirmiş olmak,

d)     Uzman Yardımcısı için, dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Tablo1'de belirtilen bölümlerinden ya da bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı üniversitelerden mezun olmak veya dört yıllık üniversite mezunu olmak kaydıyla Tablo 1'de belirtilen bölümlerden yüksek lisans derecesi olmak; İdari Memur için Üniversitelerin 4 yıllık Fakülte yada 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarının Tablo 1'de belirtilen bölümlerinden mezun olmak , Şoför için lise mezunu olmak  ,

e)      01/01/2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak

f)       Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

g)      Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle ya da devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından mahkûm olmamak,

h)     Görevini devamlı yapmasına engel her hangi bir özrü bulunmamak;

i)        TİM ve Birliklerde veya daha önce çalıştıkları iş yerlerinden 4857 sayılı İş Kanununun 25 inci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde belirtilen nedenlerle sözleşmesi feshedilmiş olmamak,

j)       Uzman Yardımcılığı kadrosu için, İngilizce ve/veya Tablo 1'de belirtilen yabancı dillerden birinden, ÖSYM tarafından 2016-2017-2018 yıllarında gerçekleşen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarından ve/veya e-YDS sınavlarından, en az 70 ve yukarı puan almış olmak veya dil yeterliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak, (Yabancı dil puan veya seviye değerlendirmeleri ÖSYM'ce geçerliliği kabul edilen ve ÖSYM'nin denklik gösterdiği tablolara göre yapılacaktır.)

k)     Uzman Yardımcılığı kadrosu için 22-29 Mayıs 2016 ve 21-28 Mayıs 2017 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında Tablo 1'de belirtilen puan türlerinden en az 70 puan ve yukarı almış, İdari Memur Kadrosu (Lisans Bölümler için) 22-29 Mayıs 2016 ve 21-28 Mayıs 2017 yılı Kamu Personel Seçme Sınavlarından Tablo 1'de belirtilen puan türlerinden en az 70 puan ve yukarı almış,  İdari Memur Kadrosu (Ön Lisans) 16.10.2016  tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 ve yukarı puan almış olmak, Şoför kadrosu için 20.11.2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 ve yukarı puan almış olmak,

l) En az 5 yıllık B sınıfı ehliyet sahibi olmak (Şoför Kadrosu İçin)

Kamu Personeli
Son Güncelleme: 12.02.2019 19:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.