İnfaz Koruma Memur alımı yapılacak! CTE Memur alımı ne zaman yapılacak?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 10 bin infaz Koruma Memur alımı yapılacağını duyurmuştu. Aradan yaklaşık 20 gün geçmiş olmasına rağmen, CTE bünyesinde memur alımı ile ilgili başvuruların ne zaman yapılacağına dair her hangi bir ilam yayımlanmadı. Peki ne zaman İnfaz koruma memur alım ilamı yayımlanacak? Memur Alım başvuruları ne zaman başlayacak?...Başvuru şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilir?...

Kamu Personeli Alım İlanları 15.03.2019, 09:00 15.03.2019, 02:34 probil
İnfaz Koruma Memur alımı yapılacak! CTE Memur alımı ne zaman yapılacak?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 2019 yılı için 10 bin  infaz Koruma Memur alımı yapılacağını duyurmuştu. KPSS şartı ile alınan memur alımı ile ilgili başvuruların ne zaman yapılacağı, İnfaz koruma memur alım ilamının ne zaman yayımlanacağı, başvuru şartların neler olacağını merak eden adaylar, Bakanlıktan gelecek habere ümit bağlamış durumda. 

CTE bünyesinde alınması planlanan 10 bin memur alımı ile ilgili, Bakan Gül'ün açıklaması sonrasından bugüne 20 gün geçmesine rağmen resmi makamlar tarafından ilam yayımlanmadı. 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül bu konu hakkında bir açıkalma yapmış ve açıklamasında 2019 yılında personel ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayacakları buna istinaden CTE, İKM, Mübaşir gibi personel alımları yapılacağını belirtmişti.

Adalet Bakanı Gül daha sonra bir açıklama daha yaptı. Bakan Gül açıklamalarında Adalet Bakanlığı personel alımlarının yakın zamanda yapılacağını ifade etmişti. 

Adaylar ilanların ne zaman yayımlanacağını merak ediyor, şartların ve kadroların ne olacağı konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar. Adalet Bakanlığı için bir kadro ihdasının yayımlanacağı bekleniyor.

Konu ile ilgili olarak Adalet Bakanlığı bünyesindeki personel alımlarının infaz koruma memuru (ikm), katip, mübaşir, şoför, tesisatçı, kaloriferci, aşçı, kaynakçı gibi kadrolar kapsamında yapılması beklenmektedir. 

Yetkili kaynaklardan alınan bilgiye göre;

CTE bünyesinde alınması planlanan 10 bin infaz koruma memur alımı ile ilgili yayımlanması beklenen başvuru ilanının önümüzdeki, 3-4 gün içerisinde resmi sitede yayınlanacak!

Konu ile ilgili ilam yayımlanır yayımlanmaz, haber sitemizde görebileceksiniz. 

KİMLER GİNFAZ KORUMA MEMURU OLABİLİR?

adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan alım ilanlarının şartları ilandan ilana değişmekle birlikte her ilan için geçerli birtakım genel şartlardan bahsedilebilir. Söz konusu genel şartlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'ndaki 48. Maddede açıkça ifade edilmiş olan nitelikleri taşımak

En az lise diplomasına sahip olmak

Erkekler için 170 cm, kadınlar için 160 cm'den uzun olmak

Belirtilen aralıkta boy-kilo endeksine sahip olmak

KPSS'den en az 70 puan almış olmak

Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak

30 yaşını aşmamış olmak

Yorumlar (4)
halis 5 ay önce
inşAllah 3-4 gün içinde acıklanır
Hasan 5 ay önce
Allah rızası için aciklayin
Taner 5 ay önce
Ilana Çıkın artık
ali 5 ay önce
ilan çıksın artık