26 Haziran 2020 Cuma 11:42
İş arayanlar için son gün! Cumhurbaşkanlığı personel alımları sona eriyor

İş sahibi olmak isteyenler için Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere birçok kamu kurumu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden yeni personel alım ilanları yayımladı.

BAŞVURULAR BUGÜN SONA ERİYOR

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı 45, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 21,  Ankara Üniversitesi 557,  Karadeniz Teknik Üniversitesi 82,  Balıkesir Üniversitesi 93, Selçuk Üniversitesi 27,  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 15 yani toplamda 840 kişi için yayımlanan personel alım ilanlarına adayların bugün mesai bitimine kadar başvuru yapması gerektiği bildirildi.

EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU ADAYLAR BAŞVURU YAPABİLİR

Kamu kurumları ve üniversiteler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında KPSS'li ve KPSS'siz en az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapabileceği açıklandı.

KAMU PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5. En az ilköğretim mezunu olmak,

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

7. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

KAMU PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLAYAN KURUMLAR

Personel alım ilanı yayımlayan kurumlar arasında başta Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı olmak üzere  ve  Ankara Üniversitesi,  Karadeniz Teknik Üniversitesi,  Balıkesir Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi gibi  köklü üniversitelerin personel alımı yapacağı duyuruldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden  personel alım ilanı yayımlayan kurumlar şöyle:

PERSONEL ALIM İLANI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.