İŞKUR Aracılığı İle 45 Bin İşçi, Memur ve Personel Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile personel alım ilanları yayımlanıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektör firmalarının ilanları da İŞKUR aracılığı ile yayımlanıyor. Yayımlanan ilanlar kapsamında 45 bin işçi, memur ve personel alımı yapılıyor. Peki başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar...

İŞKUR Aracılığı İle 45 Bin İşçi, Memur ve Personel Alımı Yapılıyor

İŞKUR aracılığıyla özel sektör işletmeleri ve kamuya bağlı kuruluşlara memur personel alımları yapılmaya devam ediliyor.

İŞKUR aracılığıyla şuanda hem özel sektörde, hem de kamuda personel alımları yürütülüyor. Bu alımlarda toplamda 45 bin kişilik memur personel ilanı yayımlanmış ve başvuru süreçleri başlatılmış durumdadır.

İŞKUR üzerinden yayımlanan işkur ilanları için başvurularda, üye profilinin bulunması gerekmektedir. Üyeliği bulunan kişiler, başvurularını online olarak gerçekleştirebilirler. Şuan itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), İçişleri Bakanlığı memur alım süreçleri devam ederken, özel sektör işletmelerinin ilan süreçleri de devam etmektedir.

İlanlara ulaşmak ve başvuruları yapmak için bilinmesi gerekenler

Yayımlanan tüm ilanlara ulaşmak için iskur.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Burada açık iş ilanları bölümüne ulaştıktan sonra, "Ara" butonuna basarak tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

Eğer meslek bazlı ya da çalışılacak iş yerine göre arama yapmak istiyorsanız, arama bölümündeki kutucuklardan ilgili alanları seçtikten sonra tekrar ara butonuna basarak özelleştirilmiş filtreleme seçenekleriyle, aradığınız ilanlara ulaşabilirsiniz.

Başvuruların yapılabilmesi için işkur üyeliğinizin olması gerekmektedir. İŞKUR üye girişi yaptıktan sonra, ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Üyeliği bulunmayan kişiler online olarak üye olabilecekleri gibi, İŞKUR il ve ilçe müdürlükleri üzerinden de başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yorumlar (3)
melek kazak 6 ay önce
iş ariyorum
Yılmaz KUTLU 6 ay önce
İs arıyorum
Tugba taş 6 ay önce
Yaş şarti kalksin lütfen