İŞKUR'dan 19 ilde Memur ve Kamu İşçisi Alımı! İŞKUR Kamu İlanları

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan kamu işçisi alımları kapsamında istihdam sağlanacak. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra belediyeler ve belediye şirketlerinin kadrolarında personel eksikliği bulunması nedeniyle yeni ilanlar yayımlandı. Kamu işçisi yapılacak iller: Niğde ile Kocaeli, Burdur, Ankara, Mersin, Edirne, Sivas, Bolu, Tekirdağ, Konya, Siirt, Karaman, Bursa, Şırnak, Çanakkale, İzmir, Yalova, Aydın ve İstanbul.

Kamu Personeli Alım İlanları 11.06.2019, 00:25 11.06.2019, 00:32
İŞKUR'dan 19 ilde Memur ve Kamu İşçisi Alımı! İŞKUR Kamu İlanları

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yeni kamu işçisi alım ilanları yayımladı ve ilanlarla beraber 1000'den fazla personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan kamu ilanlarında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı talep edilmiyor. Ayrıca kamu ilanlarına başvuru yapacakların en az 18 yaşında olması ve adli sicil sabıka kaydının temiz olması gerekiyor. Başvuru şartlarına uygun olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak... İlanlara başvuru yapacak adaylar en alt kısımda bulunan ilgili web adresi ile ilan kılavuzlarının yer aldığı listeye erişim sağlayabilirler...

KAMU İŞÇİSİ ALIMI YAPILACAK İLLER

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) memur ve kamu işçisi alımı yapılacak olan iller listesi şu şekilde;

"Niğde ile Kocaeli, Burdur, Ankara, Mersin, Edirne, Sivas, Bolu, Tekirdağ, Konya, Siirt, Karaman, Bursa, Şırnak, Çanakkale, İzmir, Yalova, Aydın ve İstanbul"

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İŞKUR üzerinden yayımlanan memur ve kamu işçisi alım ilanlarına başvuru yapacaklardan talep edilen genel şartlar şu şekilde;

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- En az ilkokul mezunu olmak.

3- Kamu haklarından mahrum olmamak.

4- En az 18 yaşında olmak.

5- Kadrolara göre talep edilen  deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak.

6- Görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak.

7- Kadrolara göre talep edilen ikamet şartına uygun olmak.

8- Adli sicil sabıka kaydı temiz olmak.

9- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

10- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

MEMUR VE KAMU İŞÇİSİ ALIMI KADROLARI

İŞKUR memur ve kamu işçisi alımı kadroları şu şekilde;

"Güvenlik görevlisi, Kasap, Satış elemanı, Şoför, İnşaat işçisi, Deneyimli işçi, Temizlik işçisi, Kamyon şoförü, Temizlik görevlisi, Büro memuru, Çöp kamyonu sürücüsü, Atık toplayıcı.

Fen İşleri Temizlik ve Park Bahçe işçisi, Vasıfsız işçi, Yaşlı ve hasta bakım personeli, Beden işçisi, Büro işçisi, Otel- Misafirhane personeli, Motor yenileme ustası.

Operatör, plaj görevlisi, Düz işçi, Servis personeli, Ağırlama hizmet personeli, Yardımı personel, Sınai Mülkiyet Danışmanı, Garson, Aşçı, Kasiyer, Aşçı yardımcısı.

AR- GE araştırma personeli, Teknisyen, Çöp Toplama işçisi, Yol süpürme işçisi" olarak açıklandı.

BAŞVURU SÜRECİ

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına aşağıda verdiğimiz bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

DETAYLAR: "https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/" WEB ADRESİNDE MEVCUTTUR..

Yorumlar (24)
İbrahim kavcar 6 ay önce
Güvenlik için iş arıyorum
Fadimeee 6 ay önce
Typ çalışanlarına da kadro gelecek diye bir haber var sanki fakat bu typ 2019mu kapsıyor yoksa 2018 ve geriye dönük tarihlerindemi kapsıyor vatandaş 6ay çalıştı 9 ay çalıştı bunlar ne olacak
Noname 6 ay önce
Ulan daha mesai başlamadı ne zaman alım yayınladılar kurumlar üstelik de işkur da böyle bir ilan yok şerefsizler neden insanların ümitleriyle oynuyorsunuz sayfayı tıklatmak için haberi okutmak için böyle şerefsizce bir şeye ne gerek var
Yıldız yasin 6 ay önce
Mevcud taşeron işçilerine kadro verdiniz iyi de oldu
ama;maaşlar ne zaman artacak yeni kadro alacağınıza onların maaşına düzenleme yapmanız gerekir halen asgari ücretli çalışıyor lar..
MUS TAFA ALTUN 6 ay önce
BEN ESKİHİR DEN MUSTAFA iki yılık lise Eskişehir DEN memur alım var engelliler için
Saliha Çeşme 6 ay önce
Türkiyenin genelimi
Saliha Çeşme 6 ay önce
Başvurular ne zaman kaçında oluyor ve işkur üzerinden mi olacak
Kemal 6 ay önce
İstanbul’da
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın