25 Haziran 2018 Pazartesi 20:38
İşkur'dan İMD ve Büro Personeli Alımlarına Başvuru Yapmış ve Yapacak Adaylara Yönelik Duyuru
Kamu Personeli

Hatırlanacağı üzere İşkur, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden bir ilan yayımlayarak iki farklı pozisyonda sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurmuştu. 

Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre, İşkur 1078 İş ve Meslek Danışmanı ile 1149 Büro Personeli alımı yapılacağı açıklanmıştı. İşkur söz konusu alım ilanına dair bir basın açıklaması yayımladı. İşte detaylar,

İŞKUR'DAN İMD VE BÜRO PERSONELİ ALIM İLANINA YÖNELİK DUYURU

Türkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan duyuruya göre, alım yapılacağı ilan edilen bazı pozisyonlara başvuru koşullarını sağlamayan adayların başvuru yaptıkları duyurulurdu ve başvuru sistemine bazı koşulların eklendiği bildirildi. 

Bu kapsamda başvuru yapan adayların başvurularının güncellemeleri gerektiği ilan edildi. İşkur tarafından yayımlanan duyuru metni,

TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ BÜRO PERSONELİ İLE İŞ VE MESLEK DANIŞMANI (İMD) ALIM İLANI HAKKINDA DUYURU

1) 21 Haziran 2018 tarihinde Kurumumuz internet sitesinde yapılan ilana ek olarak aşağıdaki hususların ilan edilmesine gerek duyulmuştur

2) Büro Personeli unvanında, ön lisans mezunu adayların lisans mezunu olma şartı aranan pozisyonlara, lisans mezunu adayların ise ön lisans mezunu olma şartı aranan pozisyonlara başvuruların kabul edildiği tespit edilmiştir. Bu durumun engellenmesi için başvuru sisteminde otomatik kontrol getirilmiştir. Bu nedenle, 25.06.2018 tarihinde Büro Personeli unvanı için başvuru yapan adayların başvurularını güncellemeleri gerekmektedir. Güncelleme yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

3) Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 15/04/2009 tarihli toplantısında alınan karar ile 2547 sayılı Kanun’un 7/d-2 ve 43/b maddeleri uyarınca, ilanımız ekinde önlisans mezunları için belirlenen bazı bölüm adları değiştirildiğinden; ilan edilen bölümlere ilaveten, Endüstriyel Yönetim, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi, Maliye Meslek Yüksekokulu, Orta Kademe Yöneticilik, Personel Yönetimi, Ticaret ve Yönetim bölümlerinden mezun olanların da ilgili boş pozisyonlara başvuruları kabul edilecektir.

4) 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar’ın Ek 1 inci Maddesinin 3 üncü fıkrası; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.”; aynı maddenin 4 üncü fıkrası; “Sözleşmesini; a) Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan, b) Öğrenim durumu itibariyle ihraz edilen ve ek 4 sayılı cetvelde yer alan unvanlara ilişkin pozisyonlara Ek 4 üncü madde çerçevesinde atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlardan, c) Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Ek 3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan, tek taraflı feshedenler, bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.” hükümlerini amirdir. Bu nedenle; Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel çalışan ve/veya çalışmakta iken son bir yıl içerisinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle herhangi bir kurumca sözleşmeleri feshedilenlerin veya sözleşme dönemi içerisinde yukarıda sayılan istisnalar hariç sözleşmelerini tek taraflı feshedenlerden, fesih tarihinden itibaren en az bir yıl geçmemiş olan adayların başvurularının kabul edilmesine imkân bulunmamaktadır.

5) Kurum telefonlarımızın aşırı yoğunluktan dolayı kilitlenmesi nedeniyle vatandaşlarımıza telefonla bilgi verilememekte olup, daha etkin ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla adaylarımızın her türlü soru ve görüşlerini ilanımızda yer alan sozlesmelialim@iskur.gov.tr adresi üzerinden iletmeleri gerekmektedir.

İlana dair detaylar ve ilan metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.