İŞKUR Personel Alımı Başvuru Nasıl Yapılır? 2019 Gençlik ve spor Bakanlığı (GSB) Başvuru Şartları ve Başvuru Ekranı

İŞKUR aracılığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı ve vatandaşlar açılan ilana yoğun ilgi gösteriyor. Kuruma başvuru yapmak isteyen vatandaşlar Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alım şartları nelerdir?” ve bu ilana “Nasıl başvuru yapılır” sorularının yanıtını araştırıyorlar. İşte Bakanlığa İŞKUR üzerinden başvuru bilgileri…

İŞKUR Personel Alımı Başvuru Nasıl Yapılır? 2019 Gençlik ve spor Bakanlığı (GSB) Başvuru Şartları ve Başvuru Ekranı

Geçtiğimiz günlerde aktardığımız haberde, Gençlik ve Spor Bakanı tarafından yapılan açıklamaya ver vermiş, ilan bekleyen adaylara müjdeli haber duyurulmuştu. Bakan tarafından yapılan açıklamada, 3243 sürekli işçi statüsünde alım yapılacağına yer verilmiş, alımlarla alakalı bilgilendirmeler yapılmıştı. 

Bakanlık hangi kadrolardan alım yapacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Temizlik görevlisi, cankurtaran, mekaniker (pedallı araçlar), otobüs kaptanı (şoför), aşçı, aşçı yardımcısı, elektrik tesisatçısı (bina), güvenlik görevlisi, havuz suyu operatörü, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, garson (servis elemanı), resepsiyon görevlisi (ön büro elemanı), soğutma ve iklimlendirme teknisyeni, bilgisayar donanım / teknolojisi teknikeri, çim alan tesisi ve yönetimi teknikeri, makine teknikeri, gençlik lideri, muhasebeci kadrolarına yönelik olarak sürekli işçi alımları gerçekleştirecek. Bu alımlara başvurular 11 Şubat tarihinden itibaren İŞKUR üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Başvurular nasıl yapılacak?

İlana başvurular İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 11 Şubat 2019 tarihinden itibaren başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Başvuru yapacak adayların, üye profillerinin güncel olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.  Başvurularda mağduriyet yaşanmaması adına, adayların üye profillerindeki bilgilerini mutlaka kontrol etmeleri, hatalar varsa düzeltmeleri ve başvurular öncesinde güncelliğinden emin olmaları gerekmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan ünlütürk
Hakan ünlütürk - 5 ay Önce

Torpille işe girenlerin hakları yenildiği insanların hakkını ahirette nasıl ödeyecekler..

Nuri Çelikel
Nuri Çelikel - 5 ay Önce

Devlet kurumlarına işe girmek istiyorum

Fatma kaplan
Fatma kaplan - 5 ay Önce

Aşçılık