İŞKUR tarafından kamu kurumlarına personel alımı için 20 bin 528 yeni iş ilanları yayımlandı!

İŞKUR tarafından, sadece kamu kurumlarında görevlendirilmek üzere tam 20 bin 528 iş ilanları yayımlandı! Yayımlanan yeni iş ilanları kapsamında yaklaşık 50 binin üzerinde personel alımı yapılacak. Personel alımı başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacak olup, başvurular başlamıştır. Personel alımı başvuru şartları, her bir iş ilanı içeriğinde farklılık göstermektedir. İşte, İŞKUR tarafından kamu kurumlarına personel alımı için yayımlanan iş ilanları..

Kamu Personeli Alım İlanları 03.05.2019, 23:45 03.05.2019, 23:38
İŞKUR tarafından kamu kurumlarına personel alımı için 20 bin 528 yeni iş ilanları yayımlandı!

İŞKUR, istihdama yönelik hergün yeni iş ilanları yayınlamakta olup, güncel tarih olarak kamu kurumlarına personel alımı yapmaya yönelik tam 20 bin 528 yeni iş ilanları bulunmakta.. Özel sektör dahil toplamda 61.430 iş ilanları bulunmakta. İŞKUR yine güncel tarih olarak 347.740 kişiye istihdam sağlamış olmakla birlikte 2019 nisan ayında yaklaşık 200 bine yakın kişye istihdam daha sağlamayı hedefliyor.
Bugün açıklanan TÜİK işsizlik oranlarına bakıldığına her ne kadar İŞKUR'un ve Kamu kuruluşların personel alımı ile ilgili istihdam sayılarında artış gösterilmiş olsada, işsizlik sayısı her geçen gün artmakta ve yayınlanan iş ilanları yeterli gelmemektedir.

İŞ İLANLARI YETERSİZ KALIYOR

İŞKUR'un 10 yıl içerisinde toplamda yaptığı personel alımı şu ana kadar 7 milyon 500 bine ulaşmış durumda. Lakin, TÜİK işsizlik oranı 4 milyon 668 bin ve geniş tanımlı işsiz sayısının 8 milyon 344 bin olduğu gerçeğini düşündüğümüzde, İŞKUR ve kamu kuruluşlarının yayınladığı iş ilanları ve bu iş ilanları kapsamında hesaplanan personel alımı sayısı yetersiz gelmektedir. 

EN AZ OKUR YAZAR- EN AZ LİSANS MEZUNU PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLAR

İŞKUR, tarafından yayınlanan iş ilanlarına göre, yüzlerce sektörden yüzlerce meslekten personel alımı yapılmaktadır. yayınlanan iş ilanları kapsamında belirtilen genel başvuru şartlarında; en az okur yazar alan kamu kurumlarıda var, lisans veya yüksek lisans isteyen kamu kurumlarıda var. 

Aşağıda, kamu kuruluşlarının personel alımı ile ilgili yayınlanan iş ilanları bulunmaktadır. İş ilanları hakkında bilgi almak ve ilgili iş ilanına başvuruda bulunmanız için, aşağıda link verilmiştir. 
Belirtilen linki kopyalayıp aratarak, kamu kurumlarının güncel iş ilanlarına ulaşabilir ve buradan, bulunduğunuz ili seçerek, bulunduğunuz ilde hangi kurumların personel alımı yaptığını görüntüleyebilirsiniz. 

Açılan sayfada ilinizi işaretleyip ara tuşuna basınız!..


1 - Ziraat Teknisyeni 2 personel alımı için yayınlanan iş ilanları

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4618

2 - Ziraat Mühendisi 82 personel alımı için yayınlanan iş ilanları

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=4586

3 - Zihinsel Engelliler Öğretmeni-Özel Eğitim 80 personel alımı için yayınlanan iş ilanları

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=3844

TÜRKİYE GENELİ PERSONEL ALIMI YAPAN KURUMLARIN TÜM İŞ İLANLARINA ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ KULLANINIZ

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Yorumlar (9)
Sultan uysal 7 ay önce
Çalışmak istiyorum şehir Çorum
Tulay Erdemli 7 ay önce
Guvenlikte calismak istiyorum
Tamer 6 ay önce
Silahlımı Tülay hanım.. ?
Fatma 7 ay önce
Sosyal tesislerinde çalışma istiyorum
Aygul 7 ay önce
Izmirde temizlik görevlisi is ariyorum
Selma 6 ay önce
Tıbbi sekreter hijyen bilgisayar hasta ve yaşlı öz bakım belgesini hepsini aldım balikesir ve ilçelerinde hastanelerde iş arıyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim
Ebru 7 ay önce
Antalya da da kurslar veriliyormu
Harun. Kocalı 6 ay önce
Ben hastaneye çalışırım eyer devlet işise
Faysal 6 ay önce
Serecem var söfürlük iş arıyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın