İŞKUR Üzerinden Kamuya 26 Şehirde Memur ve Kamu İşçisi Alımları Yapılıyor!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan ilanlar kapsamında 26 farklı şehirde memur ve işçi alımları yapılacağı açıklandı. Kamu kurum ve kuruluşlarınca yayımlanan ilanlarla alakalı olarak detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 13.10.2018, 16:55 18.01.2019, 21:14 Kerim Solak
İŞKUR Üzerinden Kamuya 26 Şehirde Memur ve Kamu İşçisi Alımları Yapılıyor!

Türkiye İş Kurumu üzerinden belediye başkanlıklarının yanı sıra pek çok kamu kurum ve kuruşu  yayımladıkları ilanlarla 5 binden fazla personel ve işçi alımı gerçekleştiriyorlar.

Söz konusu bu alımlar için ise çoğu belediye başkanlığı KPSS şartı talebinde bulunmuyor. Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan bu ilanlar ve bu ilanlara dair tüm detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz.

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

İşkur üzerinden kamu personeli veya kamu işçisi alımı için ilan yayımlayan kamu kurumlarının bulunduğu şehirleri sizlere aktarıyoruz. 

"Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bitlis, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Sakarya ve Tunceli" olarak açıklandı.

BAŞVURU KOŞULLARI

Yayımlanan bu personel ve işçi alım ilanları kamu kurumları tarafından yayımladığı için adayların aşağıda yer alan başvuru koşullarını ve kurumların talep ettikleri özel başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Diğer yandan kamu haklarından mahrum olmamak şart arasında yer alırken başvuru şartları arasında bulunan diğer şartlar şöyle; alım yapılacağı pozisyon için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak.

BAŞVURU SÜRECİ

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına aşağıda verdiğimiz bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bu bağlantı ile belediye ve birimlerince yayımlanan tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz. 

Yorumlar (1)
Ercan 7 ay önce
İs arıyorum