20 Ekim 2020 Salı 12:16
İŞKUR üzerinden Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi daimi personel alacak! Başvurular bugün sona eriyor!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden geçtiğimiz günlerde daimi personel alım ilanı yayımlayan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi (AFSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi personel alım ilanlarına bugün başvuruların sona ereceği görüldü.

BAŞVURULAR BUGÜN SONA ERİYOR

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi (AFSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yayımlanan Güvenlik görevlisi ve Hasta bakım teknisyeni mesleklerinde adayların başvuru yapacağı personel alım ilanına adayların bugün 23.59'a kadar başvurularını yapmaları gerektiği bildirildi.

AFSÜ PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir.

Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel (ruhsal ve fiziksel) sorununun olmadığını belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğinin 9.maddesinde "Talebin ilanından itibaren, adaylara (...)(1) beş günlük başvuru süresi tanınır. Kamu kurum ve kuruluşlarının işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. (Ek cümle: 3/4/2015-2015/7525 K.; Değişik üçüncü cümle: 24/4/2017-2017/10092 K.)

Başvuran adaylar Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü ve Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde diğer çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılırlar.

18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşından gün almamış olmak.

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, muaf olmak veya tecilli olmak)

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

AFSÜ PERSONEL ALIMI KADROLARI

İŞKUR'un ilanlarını inceleyenler hangi birimlere alım yapılacağını merak ediyor. Güvenlik görevlisi ve hasta bakımı teknisyeni kadrosuna yapılacak alımda başvuru şartları da merak konusu oldu.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ÖZEL ŞARTLAR

Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (ruhsal ve fiziksel) olmaması ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak

5188 Sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak,

Lise ve dengi okul mezunu olmak.

Erkek adaylarda en az 175 cm. boyunda olmak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10’dan fazla,15’den az olmamak (Boy ve kilo bilgileri sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir.

(B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

HASTA BAKIMI TEKNİSYENİ  ÖZEL ŞARTLAR

1. Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (Ruhsal ve Fiziksel) olmaması ve 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak, ulaşım sorunu bulunmamak

2. Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının Engelli Bakımı, Hasta Bakımı ve Yaşlı Bakımı dallarından ya da Sağlık hizmetleri alanının Ebe Yardımcılığı, Hemşire Yardımcılığı, Sağlık Bakım Teknisyenliği dallarından mezun olmak

3. Erkek Hasta Bakım Personeli sayısı ağır yük ve ekipman gerektiren işler dikkate alınarak hesaplanmıştır.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM DETAYLARI VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

HASTA BAKIMI TEKNİSYENİ ALIM DETAYLARI VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Son Güncelleme: 20.10.2020 18:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.