İŞKUR Üzerinden TYP Kapsamında 265 Personel Alımı İçin Yeni İlanlar Yayımlandı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla yeni ilanlar yayımlandı ve Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında personel alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu 265 TYP personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Peki başvuru şartları neler? İşte merak edilen tüm detaylar.

İŞKUR Üzerinden TYP Kapsamında 265 Personel Alımı İçin Yeni İlanlar Yayımlandı!

Kamu kurum ve kuruluşlarına "Türkiye İş Kurumu" (İŞKUR) üzerinden personel alımları yapılmaya devam ediyor.

Söz konusu TYP kapsamında personel alımlarına yönelik olarak merak edilen tüm detayları sitemizde okurlarımızla paylaşacağız.

TYP KAPSAMINDA HANGİ İLLERE PERSONEL ALIMI YAPILIYOR?

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan TYP personel alımları ise Çankırı, Antalya ve Bitlis'te yer alan kamu kurumları bünyesine alınacak.

TYP KAPSAMINDA PERSONEL ALIM İLANI

TYP kapsamında yapılacak personel alımları Antalya Serik Belediyesi, Bitlis Ahlat Belediyesi, Bitlis Güroymak Belediyesi, Ahlat Köylere Hizmet Götürme Birliği, Ilgaz köylere hizmet götürme birliği, Kavakbaşı Belediyesi ve Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesine yapılacak. 

Söz konusu bu kurumlar toplam 265 personel alımı yapacak ve alımlar Çevre temizliği, Ağaçlandırma kadrolarına gerçekleştirilecek. 

TYP PERSONEL BAŞVURU KOŞULLARI

İŞKUR aracılığıyla yayımlanan Toplum Yararına Program (TYP)  personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru koşullarını aşağıda aktarıyoruz. Söz konusu başvuru koşulları Türkiye İş Kurumu'nun internet sitesi üzerinde yer alıyor. 

'Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Türkiye İş Kurumu'na kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak.''

TYP PERSONEL ALIM İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

3 farklı şehirde yer alan kamu kurumlarınca yayımlanan TYP personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını iki farklı şekilde yapabilirler.

Öncelikle adaylar başvurularını İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla şahsen yapabilirler. Adaylar isterlerse TYP personel alım ilanları için elektronik olarak başvuruda bulunabilirler.

İşkur'un resmi internet sitesine kendilerine ait bilgiler girerek üye olan adaylar başvurularını buradan gerçekleştirebilirler.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 22:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 7 ay Önce

INANMIYORUM BEN ARTIK TYP YARARINA MI AKRABA TANIDIK YARARINA MI OLDUNA TIRNAGIN VARSA KASI BASINI

Serpil
Serpil - 7 ay Önce

İşkur hastaneler

Reyhan
Reyhan - 7 ay Önce

Kesinlikle iyi bir yerde tanidigin varsa giriyorsun typ imiş yok cekilismis hikaye göstermelik çekilişle belirli sayıda alıyorlar vatandaşi umutlandırıyor sonrası hüsran çok katıldım o cekilislere ismi kuradan çıkmayıp çalışan okadar çok insan varki

Veli  Tekyay
Veli Tekyay - 7 ay Önce

TYP yararına İşkur aracılığıyla alınan işçilere stajyer muamelesi yapılarak sadece Genel Sağlık Sigortası yapılıyor, yani bu işlerde sigorta gün sayısı artmıyor ve birçok insanımız bilgisi olmadığı için bu işlerde çalışıp sigorta günlerini doldurmaya çalışıyor ama sonu hüsran maalesef lütfen çevremizde ki insanları bu konuda bilgilendirelim insanların hakları gasp edilmekte

rbs
rbs - 7 ay Önce

Yav nie oralar istanbulda adam akilli bi ilan vermiyorsunuz lise menzunu hep ortaogretim olsa ne olacak yani ne sacma insanlarsiniz

Kezban
Kezban - 7 ay Önce

Hepsi göstermelik

İmam kaplı
İmam kaplı - 7 ay Önce

İşkur bünyesinde calışmak

eylem beltan
eylem beltan - 7 ay Önce

Tunceli işkur şirket üzeri çalişmak istiyorum diş hastanesi de