İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) en az lise mezunu 250 itfaiye eri alımı başvuruları başladı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) en az lise mezunu 250 itfaiye eri alımı başvuruları başladı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlanmış ve 250 itfaiye eri alımının yapılacağı belirtilmişti. Bugün itibari ile söz konusu ilana başvurular başladı ve 3 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecektir.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından en az lise mezunu 250 itfaiye eri alımı yapılacağı duyuruldu. Bu ilana başvurular bugün itibari ile başladı ve 3 Aralık'a kadar devam edeceği belirtildi. 

Bu doğrultuda en az lise mezunu C sınıfı sürücü belgesine sahip adayların da başvuru yapabileceği alım için başvuru yapmak isteyen adayların başvuru özel ve genel şartlarını dikkatle incelemesi gerektiği ifade edildi. 250 itfaiye eri alımı için adaylarda aranan şartlar ise şöyle oldu:

ARANAN ŞARTLAR

1. Türk vatandaşı olmak.

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına  gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

BAŞVURU DETAYLARI

Adaylar başvurularını 3 Aralık'a kadar yapabilecek https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine 6/1/2021 – 15/1/2021 tarihleri arasında (sadece iş günlerinde) şahsen  yapacaklardır.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler