İstanbul Fatih Belediyesi 30 Zabıta Memuru Alımı İçin İlan Yayımladı

İstanbul Fatih Belediyesi yayımladığı bir ilan ile Zabıta Memuru alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan Zabıta Memuru alım ilanında yer alan eğitim, KPSS ve ilana dair diğer özel koşulları sizlere haberimizde aktarıyoruz.

İstanbul Fatih Belediyesi 30 Zabıta Memuru Alımı İçin İlan Yayımladı

İstanbul Fatih Belediyesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre Zabıta Memuru alımı yapacak. 

KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak olan Zabıta Memuru alım ilanlarına ise belirli lisans bölümü mezunu adaylar başvuru yapabilecek. İşte ilana dair tüm ayrıntılar,

30 ZABITA MEMURU ALIMI İÇİN İLAN YAYIMLANDI

İstanbul Fatih Belediyesi görevlendirmek üzere alımı yapılacağı ilan edilen 30 Zabıta Memuru alımı ilanına üniversitelerin dört yıllık eğitim veren ve aşağıda yer alan bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. 

İlana göre alımlara şu lisans bölümünden mezun adayların başvuruları kabul edilecek. ''Ekonomi ,İktisat, İşletme, İşletme-Ekonomi, İstatistik, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Muhasebe, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Pazarlama, Yerel Yönetimler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim Fakültesi Lisans programlarının birinden mezun olmak.''

İLANDA YER ALAN DİĞER ŞARTLAR

İlan metnine göre yapılacak alımlara başvuru yapacak adaylarda eğitim şartının dışında KPSS şartı, özel şartlar ve genel şartları sağlamaları gerekiyor. 

30 Zabıta Memuru alımı genel şartları arasında, ''Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.'' şartları bulunuyor. 

KPSS Şartı için yapılan açıklamada adayların ilgili KPSS puan türünden en az 70 almış olmaları isteniyor. 

İlana başvuru yapacak adaylardan talep edilen özel şartlar arasında ise, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. şartları talep ediliyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını 5 Kasım tarihi ile 11 Kasım tarihi arasında Fatih Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne (Fatih Belediyesi Ana Hizmet Binası Adnan Menderes Bulvarı Vatan Caddesi No 54) şahsen yapacaklar. Başvurular sırasında boy kilo ölçümü yapılacağı için posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. 

Başvuru Evrakları; a) Başvuru Formu, (Kurumumuzdan ya da www.fatih.bel.tr adresinden temin edilecektir.) b) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı fotokopisi, c) Diploma veya Mezuniyet Belgesi fotokopisi, d) KPSS sonuç belgesinin çıktısı, e) Yabancı okul mezunları için denklik belgesi fotokopisi, f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel durumu olmadığına dair beyan, g) 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacaktır), h) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Ömer karacimşitoğlu 9 ay önce
Allah’a reva mı ben hakkımı belki burda alamam ama hakkımı sizden ahirette Allah’ın huzurunda alacam yaş sınırı koymak ne oluyor arkadaş madem 30 yada 33 yaşındaki insanları çöpe atın yada emekli edin arkadaş bari bir güvenceleri olsun Allah büyüktür