İstanbul Havalimanı'na 100 Bin Yeni Personel Alımı ve Alım Yapılacak Meslekler, Başvuru Koşulları

Dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı taşınma işlemleri yaklaşırken 100 Bin yeni Personel alımı gerçekleşecek. 29 Ekim'de resmi açılışı yapılan İstanbul Havalimanı'nda başta havacılık sektörü olmak üzere birçok iş kolunda faaliyette bulunacak büyük ve küçük ölçekli işletmeler de büyük taşınma yaklaşırken personel alımlarına hız verdi. Yeni havalimanına alınacak personel alımı hangi meslekleri kapsıyor? Başvuru şartları neler...

İstanbul Havalimanı'na 100 Bin Yeni Personel Alımı ve Alım Yapılacak Meslekler, Başvuru Koşulları

29 Ekim'de resmi açılışı yapılan İstanbul Havalimanı'nda başta havacılık sektörü olmak üzere birçok iş kolunda faaliyette bulunacak büyük ve küçük ölçekli işletmeler de büyük taşınma yaklaşırken personel alımlarına hız verdi. Dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı 100 Bin yeni Personel alımı gerçekleşecek. 

Türk Hava Yolları'nın 31 Ekim'de 5 noktaya seferlere başladığı İstanbul Havalimanı'na büyük taşınma 30 Aralık saat 03:00'de başlayacak. Taşınma süreci 45 saat sürecek ve AtatürkHavalimanı 31 Aralık saat 00:00'dan itibaren ticari yolcu taşımacılığına kapatılacak.Büyük taşınmaya artık 37 gün kala havacılık sektörü  başta olmak üzere İstanbul Havalimanı'nda  yer alacak işletmeler de hazırlıklarına hız verdi.Yolcu sayıları daha da artacak havayolu şirketleri ile bu şirketlere hizmet verecek işletmeler personel alımlarını İstanbul Havalimanı'na göre güncelledi. Şirketler yeni istihdamlar için ilanlara çıkarken özellikle iş başvurularının yapıldığı web sitelerinde İstanbul Havalimanı için aranan personel ilanlarındaki artış dikkat çekiyor.

EN ÇOK ARANANLARIN BAŞINDA MAĞAZA ÇALIŞANLARI

İş başvurularının yapıldığı web sitelerinde, havalimanının yapımını ve 25 yıllığına işletmesini üstlenen İGA'nın ve havalimanına iş yapan taşeron şirketlerin yanı sıra terminalde yer kiralayan büyük ve küçük şirketlerin personel arama ilanları yer alıyor. Mağaza müdürleri,satış temsilcileri,teknisyenler o ilanlardan sadece birkaçı.En çok arananların başında ise mağazalarda görev yapacak satış temsilcileri yer alıyor.

İLK ETAPTA 100 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

İlk etabı 29 Ekim'de açılan İstanbul Havalimanı başlangıçta 100 bin kişiye, tüm etapları tamamlandığında ise 225 bin kişiye istihdam sağlayacak.Sadece İGA Güvenlik Hizmetleri A.Ş. bünyesinde 3 bin 500 özel güvenlik personeli görev yapacak.İstanbul Havalimanı ile beraber daha da büyüyecek olan Türk Hava Yolları'na yeni uçuş ekipleri katılacak. THYkokpit ekibi ihtiyacı için 16 ilana çıkarken zaman zaman da kabin ekibi alımlarıyla ilgili ilan yayınlıyor.THY'nin DO & CO ile ortak kurululuşu olan ikram şirketi THY DO&CO İkram Hizmetleri A.Ş'nin de personel ilanları dikkat çekti. Şirket aralarında uçan aşçı,gıda teknikeri,aşçı, makine mühendisi de dahil 31 iş ilanına çıktı. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Derviş imre
Derviş imre - 6 ay Önce

Alınacak elamanlar türkmü suriyelimi olacak

Hatun
Hatun - 6 ay Önce

Tabiki suriyeliler onlar herzaman onceliklidir

Oktay
Oktay - 6 ay Önce

Kendi Milletine bakmayan gidip başka milletin insanına bakıyorsa Bu Ülke bitmiş demektir

Umut
Umut - 6 ay Önce

Kesinlikle katılıyorum abi

Portakal cicegi
Portakal cicegi - 6 ay Önce

Maden in torpilli olucak

Sy
Sy - 6 ay Önce

Alınacaklar suriyelilere öncelik. Olacakmi

ASİİ
ASİİ - 6 ay Önce

ya tabi̇ türkler i̇ş bulduda bi̇rde si̇z kaldiniz ....!

Ahmet ali
Ahmet ali - 6 ay Önce

26 yıl bayan çantası atölyesi işlettim eleman çalıştırmasını iyi bilirim iş arıyorum zeytinburnunda yaşıyorum

FATİH KILIÇ
FATİH KILIÇ - 6 ay Önce

Torna tesviye bölümü mezunuyum iş arıyorum.