İstanbul Valiliği 700 Bekçi Alımına Kimler Başvurabilir ?

İstanbul Valiliği'nin Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı 700 bekçi alım ilanına başvurular önümüzdeki hafta başlayacak. Peki bekçi alım ilanına kimler başvuru yapabilir? Başvuru şartları nelerdir?

Kamu Personeli Alım İlanları 10.02.2017, 10:58 03.02.2019, 15:27
İstanbul Valiliği 700 Bekçi Alımına Kimler Başvurabilir ?

İstanbul Valiliği, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımladığı ilan ile 772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfında İstanbul İli mülki sınırlar içerisinde görevlendirilmek üzere boş ilçe kadrolarına 700 (Yediyüz) “ Çarşı ve Mahalle Bekçisi” alımı yapılacağını duyurdu. İlana kimler başvuru yapabilir? Başvuru şartları nelerdir?

Alınacak Personel:

* Bekçi: 700 

700 Bekçi Alımına Kimler Başvurabilir?

* İstanbul Valiliği bünyesinde alınacak 700 bekçi ilanına; T.C. vatandaşı olanlar, lise ve dengi okul mezunu olanlar, en az 1 yıldır İstanbul'da ikamet edenler, askerliğini yapıp 30 yaşından büyük olmayanlar, görevini devamlı yapmasına engel sağlık durumu olmayanlar, kamu haklarından mahrum olmayanlar, en az 1.67 cm boyunda olan adaylar başvuru yapabilecek.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

• Nüfus cüzdanı fotokopisi

• Okul diploma veya tasdiknamesi aslı veya kurumca tasdikli örneği

• Askerlik durum belgesi

 • 4,5x6 ölçülerinde 6 adet fotoğraf, • Adli sicil belgesi

• Gerekmesi halinde lisede hazırlık okuduğuna dair belge

Başvuru Süreci:

* İstanbul Valiliği bekçi alım ilanına başvurular 16 Şubat- 25 Şubat 2017 tarihleri arasında istenilen evraklarla birlikte adayların bulundukları İlçe Emniyet Müdürlüklerine şahsen yapılacak. 

Sınav Süreci:

* Sözlü sınavda başarılı olan adaylar, daha sonra başvurunun kabul edildiği İlçe Emniyet Müdürlüğünün bağlı olduğu Kaymakamlık internet sayfalarında yayınlanacak tarihte ve yerlerde yazılı sınava gireceklerdir. 

* Sözlü sınav tarihi ve yeri başvurunun alındığı İlçenin Kaymakamlık resmi internet sitelerinde ayrıca ilan edilecek ve adaylara duyurulacaktır.

Yorumlar (4)
fatih 3 yıl önce
ben askerliğimi istanbulda yaptım ve 1 yıldan uzun bir süre orda kaldım bu ikamet olarak kabul edilir mi ??
taner 3 yıl önce
oturman gerek istanbulda ikametgah olarak
Baris 3 yıl önce
Bende olmak istiyorum doğuya başvurdum torbilimis.yokki.Allah.hakkımızı olmadığı için almadilr
tanju 3 yıl önce
Orta okul mezunuyum ben basvuru yapabiliyormuyum