İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Başladı (KPSS En Az 70 Puan Şartı)

Genç Belediye Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve yayımlanan ilanda zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilana başvurular bugün başladı. Detaylar haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 17.07.2018, 09:29 31.01.2019, 23:06
İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Başladı (KPSS En Az 70 Puan Şartı)

Genç Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi.

Bu kapsamda Genç Belediye Başkanlığı iki kadro için toplam 10 personel alımı yapmaktadır. Bu kapsamda Genç Belediye Başkanlığı İtfaiye Eri alımı için önlisans mezunu adaylar arasından 2, lise ve dengi mezunu 3 personel alımı gerçekleştirecektir. Bunun yanı sıra Zabıta memuru alım ilanlarına için önlisans mezunu 2, lise mezunu adaylar arasından 3 personel alımı yapılacaktır.

GENEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu kapsamda Genç Belediye Başkanlığı tarafından adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

"Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle İlgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak"

BAŞVURU DETAYLARI

Genç Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana başvurular 18 Temmuz yani bugün itibari ile başladı. Adaylar başvurularını 25 Temmuz 2018 tarihine kadar yapabileceklerdir. Adaylar başvurularını mesai saatleri içinde Genç Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen yapacaklardır.

Yorumlar (0)