İTKİB KPSS Puanıyla İdari Memur ve Uzman Yardımcısı Alım İlanına Başvuru İçin Son Gün

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği yayımladığı bir ilan ile iki farklı kadroda kamu personeli alımı yapacağını ilan etmişti. Kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru süreci 28 Mayıs tarihinde sona erecek. İlana dair detayları haberimizde aktarıyoruz.

İTKİB KPSS Puanıyla İdari Memur ve Uzman Yardımcısı Alım İlanına Başvuru İçin Son Gün

Kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları ilanlar ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacaklarını duyuruyorlar. 

Kamupersoneli.net olarak yayımlanan bu ilanları siz okuyucularımıza anlık olarak aktarıyoruz. Bu haberimizde siz okuyucularımıza İTKİB tarafından yayımlanan ve Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sıralamasına göre yapılacağı açıklanan kamu personeli alım ilanlarına dair detayları derledik. 

İTKİB PERSONEL ALIM İLANI

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından yayımlanan personel alım ilanında 2 farklı pozisyondan alım yapılacağı ilan edilmişti. Kurum yayımladığı ilanında ayrıca engelli personel kadrosundan da bir personel alımı yapacağını açıklamıştı. 

İlana göre alım yapılacak kadrolar ve alım yapılacak personel sayılarına ilişkin detaylar şu şekilde, İTKİB KPSS puanıyla toplam 19 personel alımı yapacak. Bu alımlarda 10 Uzman Yardımcısı, 8 İdari Memur alımı gerçekleştirecek olan kurum ayrıca İdari Memur pozisyonunda 1 adet engelli personel alımı yapacağını ilan etti. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu personel alım ilanına başvuru yapacak adayların, ilan metninde yer alan başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. Bu koşullar kurum tarafından tüm adaylardan talep edilen genel koşulları ile alım yapılacak unvanlara göre belirlenen özel koşullardan meydana geliyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya erteletmiş veya bu görevden muaf olmak, 18 yaşını bitirmiş olmak, 1.01.2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1984 ve sonrası doğanlar) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Uzman Yardımcısı ile İdari Memur kadrosu için görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir özrü bulunmamak; Engelli (idari memur) kontenjanına başvuran adaylar için görme, işitme ve konuşma kaybı ile zihinsel, ruhsal ve duygusal hastalıklar dışında olmak kaydıyla en az %40 oranında engel raporuna sahip olmak

Uzman Personel Kadrosuna üniversitelerin siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, iletişim ve mühendislik fakülteleri ile diğer dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin kamu yönetimi, uluslararası ticaret, matematik, istatistik, ekonometri, mimarlık ve tasarım bölümlerinden veya yüksekokullarından mezun olan adaylar başvuru yapabilecek 

İdari Memur Kadrosuna herhangi bir dört yıllık eğitim veren fakülteden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. İdari Memur Engelli Kadrosu için ise en az Ön lisans mezunu olmak gerekiyor. 

İlana başvuruda bulunacak adayların KPSS'den en az 70 almış olmaları ve Uzman Yardımcılığı kadrosuna başvuracak adaylar için İngilizce yabancı dilbilgisinden, 2016-2017-2018 yıllarına ait Yabancı Dil Sınavlarından (YDS /e-YDS) en az 70 puan almış olmaları isteniyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği sözleşmeli personel alım ilanına başvurular 28 Mayıs tarihi itibariyle sona erecek. İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını istenilen evraklar ile birlikte (İş talep formu, T.C. Kimlik numarası yazılı beyanı, İki adet vesikalık fotoğraf, Öğrenim Diploması veya mezuniyet belgesinin fotokopisi, KPSS Sonuç belgesi, Yabancı Dil Sonuç belgesi ve Güncel Özgeçmiş) aşağıda yer alan adrese şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabileceklerdir. 

Kurum Adresi; İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İTKİB) Adres; Çobançeşme Mevkii Sanayi Cad.Dış Ticaret Kompleksi B Blok Kat:3 34196 Yenibosna/İSTANBUL

Kurum Telefonu; (212) 454 02 70 ve (212) 454 02 89

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE