Kalkınma Bakanlığı Kamu Personeli Alım İlanına Başvurular Sona Eriyor

Kalkınma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilanında kamu personeli alımı yapacağını ifade etti. Söz konusu personel alım ilanına başvurular sona eriyor. Genel şartlar nedir? Başvurular nasıl yapılacak? İşte tüm detaylar...

Kalkınma Bakanlığı Kamu Personeli Alım İlanına Başvurular Sona Eriyor

Bilindiği gibi Kalkınma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı ile kendi resmi web adresi üzerinden bir ilanını yayımlamıştı. Yayımlanan ilanda Kalkınma Bakanlığı kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Söz konusu personel alım ilanı hakkında genel şartları ve başvuruların nasıl yapılacağını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

GENEL ŞARTLAR

Adayların Kalkınma Bakanlığı kamu personeli alımı giriş sınavının yazılı kısmının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmaları gerekirken 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen Devlet memuru olma şartlarına haiz olmaları gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra adayların 21,27 ve 28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan KPSS'lerden birine katılmış ve en az 75 puan almış olmaları gerekiyor. 

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvurular 22 Ocak 2018 tarihinde başladı. Kalkınma Bakanlığı kamu personeli alım ilanına başvurular 5 Şubat 2018 tarihi itibari ile sona erecektir. 

Kalkınma Bakanlığı 13 uzman yardımcısı alımı için başvuru yapacak olan adayların başvurularını www.kalkinma.gov.tr internet adresindeki Planlama Uzman Yardımcılığı Sınav Başvurusu bağlantısından talep edilen bilgileri elektronik ortama aktararak gerçekleştireceklerdir. Adayların gerçekleştirdiği şahsen veya posta yolu ile başvurular dikkate alınmayacaktır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:25
YORUM EKLE