07 Temmuz 2020 Salı 16:48
Kamu kurumları peş peşe duyurdu! Başvurular 10 Temmuz'da sona erecek!

9 Kamu kurumu tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden yayımlanan kamu personel alım ilanlarına başvuru yapacaklar için başvuru şartları ve başvuru detayları belli oldu.

KAMU PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Kamu kurumları tarafından yayımlanan kamu personel alımı ilanlarına adayların en son 10 Temmuz tarihine kadar başvuru yapması gerektiği açıklandı.

KAMU KURUMLARI PEŞ PEŞE YAYIMLADI

Kamu kurumları ve üniversiteler tarafından peş peşe yayımlanan personel alım ilanlarında adayların başvuru yapacağı bildirildi.  KPSS'li ve KPSS'siz başvuru şartlarını sağlayan adayların başvuru yapabileceği açıklanırken başvuruların 10 Temmuz'a kadar yapılabileceği aktarıldı.

KAMU PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5. En az ilköğretim mezunu olmak,

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

7. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

KAMU PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLAYAN KURUMLAR

Personel alım ilanı yayımlayan kurumlar arasında başta TUBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere TUBİTAK 15, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü 7 müfettiş yardımcısı, Trabzon Üniversitesi 10,  Atatürk Üniversitesi 14, Milli Eğitim Bakanlığı 6,  Akdeniz Üniversitesi 25, Kültür ve Turizm Bakanlığı 35, Manisa Celal Bayar Üniversitesi 35, İzmir Bakırçay Üniversitesi 2 personel alımı personel alımı yapacağı duyuruldu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden  personel alım ilanı yayımlayan kurumlar şöyle:

PERSONEL ALIM İLANI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.