Kamu Kurumlarına Personel Alımları İle Devletten İş İmkanı

Kamu kurumları 2 milyon 430 bin memur, 213 bin 4/B statüsündeki sözleşmeli personel ve 317 bin işçi çalıştırıyor. Bunun yanı sıra yayımlanan ilanlar kapsamında kamuya yeni personel alımları da yapılıyor. Konu hakkında tüm detaylar haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 21.08.2018, 23:28 30.01.2019, 22:20
Kamu Kurumlarına Personel Alımları İle Devletten İş İmkanı

Yıl başından beri başta Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü olmak üzere birçok kurumda yüzlerce yeni personel istihdam eden devlet, ihtiyaç duyulan kadrolara alım için ilana çıkmaya devam ediyor. 

Konu ile ilgili olarak yayımlanan ilanların detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz..

PERSONEL ALIM İLANLARININ DETAYLARI

Süleyman Demirel Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Park ve Bahçelere engelli, eski hükümlü ve terör mağdurlarının da aralarında olduğu personel alımı yapılacaktır. Söz konusu personel alımında 100 kişi istihdam edilecek başvurular 27 Ağustos'a kadar devam edecektir. 

Bunun yanı sıra Savunma Sanayii Müsteşarlığı 23 proje mühendisi, 28 proje asistanı ve 9 yönetici asistanı olmak üzere toplam 60 sözleşmeli personel alımı yapacak. KPSS sonuçlarına göre en yüksek puana sahip olandan başlanarak alınacak personelin 5 katına kadar aday sınava katılmaya hak kazanacak. 

Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından da bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 35 kişisel verileri koruma uzman yardımcısı alınacağı ifade edildi. Başvurular 10-21 Eylül arasında kurum internet sitesinden yapılabilecek. Başvuranlar arasında KPSS puan sıralamasına göre en yüksek puandan başlamak üzere belirlenen boş kadro sayısının 20 katı kadar aday, 20 Ekim 2018'deki yazılı sınava çağrılacak.

Atatürk Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde görevlendirmek üzere personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilanda 152 sözleşmeli personel alımı yapılacağı başvuruların 27 Ağustos mesai saati bitimine kadar Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğüne yapılacağı ifade edildi. 

Yorumlar (0)