Kamuya 12 Bin Polis, Askeri Personel ile Sözleşmeli ve Kadrolu Memur Alınıyor

Kamu kurumlarına başvuru süreci devam eden askeri, sözleşmeli ve kadrolu personel alım ilanları ile polis alım ilanlarını siz okuyucularımız için derledik. İlanlara dair detaylar ve ilan metinlerini haberimizde paylaşıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 07.10.2018, 21:53 18.01.2019, 22:07
Kamuya 12 Bin Polis, Askeri Personel ile Sözleşmeli ve Kadrolu Memur Alınıyor

Onlarca kamu kurumu Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımladıkları ilanlar ile personel alımlarına devam ediyorlar. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza DPB'de yayımlanan kadrolu memur ve sözleşmeli personel alım ilanları ile Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan askeri personel alım ilanlarını ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan polis alım ilanlarını aktarıyoruz. 

ALIM YAPACAK KURUMLAR

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kadrolu memur alımı yapacağını duyuran iki kurum bulunuyor. Bu kurumlar Kamu Denetçiliği Kurumu ile Diyanet İşleri Başkanlığı. 

Sözleşmeli personel alımı için ise Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Su Enstitüsü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Boğaziçi Üniversitesi, Ankara Müzik Ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi ilanlar yayımladılar. 

Askeri Personel alım ilanları ise Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevlendirmek üzere yayımlandı. Alımlarda sözleşmeli er ve uzman onbaşı alımı yapılacağı duyuruldu. 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan alım ilanında ise 1000 kadın, 9000 erkek polis memuru alımı yapılacağı açıklandı. 

İLANLARA BAŞVURU KOŞULLARI

Yukarıda sizlere aktardığımız personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların kurumlar tarafından belirlenen tüm şartları sağlamaları gerekiyor. Bu şartlar Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan genel koşullar ile alım yapılacak pozisyonun gerekliliklerine uygun özel koşullardan meydana geliyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sizlere aktardığımız memur alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını kurumun belirlediği şekilde yapacaklar. Bazı kurumların alım ilanlarına başvurular internet üzerinden elektronik olarak yapılırken bazı kurumlar şahsen veya posta yoluyla başvuru yapılmasını istiyor. 

Yorumlar (2)
Tahir topac 1 yıl önce
Uzmanlık başvurusunu nasıl yapılıyor bilen varmı
barış 1 yıl önce
uzman onbaşı alımı var mı