Kamuya 2018 Yılı Sonuna Kadar 40 Bin Kamu Personeli Alımı Daha Yapılacak

Devlet kurumlarına yapılan memur alımları bir yandan devam ederken bazı kamu kurumlarının personel alımları için ilan yayımlaması bekleniyor. Bu çerçevede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamalar kapsamında yıl sonuna kadar en az 40 bin kamu personeli alımı daha yapılacak.

Kamu Personeli Alım İlanları 08.10.2018, 21:22 09.10.2018, 10:06
Kamuya 2018 Yılı Sonuna Kadar 40 Bin Kamu Personeli Alımı Daha Yapılacak

Kamu kurumları; Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu ya da kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Söz konusu platformlar aracılığıyla yayımlanan bu alım ilanları devam ederken 2018 yılı sonuna kadar bazı kamu kurumlarının da alım ilanı yayımlanması bekleniyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan memur alım açıklamalarını hatırlatıyoruz. 

KAMUYA YIL SONUNA KADAR 40 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Seçimlerden önce ve sonra ki süreçlerde yapılan açıklamalar neticesinde kamuya 2018 yılı sona ermeden en az 40 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. Memur alım açıklamalarının ilki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 100 günlük eylem planını çerçevesinde açıklandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan alımlara ilişkin yapmış olduğu konuşmasında, “Emniyete 3 bin polis amiri, 22 bin 500 polis memuru, 7 bin bekçi; jandarmaya 500 subay, 4 bin 156 astsubay, 10 bin 175 uzman erbaş; Sahil Güvenlik Komutanlığına 44 subay, 98 astsubay, 300 uzman erbaş alarak güvenlik birimlerimizi güçlendiriyoruz” açıklamasında bulunmuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da yapmış olduğu bir açıklama ile bekçi alımı yapılacağını duyurmuştu. 2018 yılında yapılan 7 bin bekçi alımına ek olarak 10 bin bekçi alımı daha yapılacağını ifade eden Süleyman Soylu'nun açıklamasının ardından bekçi alımı içinde ilan bekleniyor. 

Bu alımların dışında ayrıca Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'ta kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile 20 bin öğretmen alımı yapılacağını duyurmuştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan bu alımlara ek olarak ayrıca Bakan Soylu 2021 yılına kadar her yıl 25 bin jandarma alımı yapılacağını duyurmuştu ancak şimdiye kadar yapılan alımlarla bu sayıya ulaşılmadı. Bu çerçevede bu jandarma alımı içinde ilan gelebilir. 23. dönem 10 bin POMEM alım ilanı da halen devam etmekte. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (9)
Mühendise Kadro 1 yıl önce
mühendislik fakülteleri mezunları 10000 atama istiyor yıllardır yüksek puanlarla açıkta kaldık lütfen duyun sesimizi artık
Kartanesi 1 yıl önce
Mühendisler açıkta yıllardır işsiz özel sektörde başka meslekler edinip çalışmaktan başka çare bırakmadılar, değersizleştirildik
Mimar 1 yıl önce
Mimarlar 1000 kadro istiyor
Munise 1 yıl önce
Mimatlarda kadro istiyor
Sehir plancisi 1 yıl önce
Şehir plancilari da adam akilli kadro istiyor. Yaptıklari alımlarda kişi sayısı 10 parmağı geçmiyor. belediyeler torpille alımlar yapıyor ...
Güneş Böcek 1 yıl önce
Sosyolog'lar da yıllardır alım bekliyor!
Kados 1 yıl önce
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uyuyor mu mimarlar atama istiyor
Makineci 1 yıl önce
Makine mühendisleri 3000 kadro istiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın