Kamuya, Askeri Kurumlara, Bankalara ve Özel Sektöre 35 Binden Fazla Personel Alımı Yapılıyor

Kamuya, Askeri Kurumlara, Bankalara ve Özel Sektöre 35 Binden Fazla Personel Alımı Yapılıyor

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımızı DPB, İŞKUR'da, kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yapılan kamu personeli alım ilanları ile özel sektör firmaları ve bankalar tarafından yayımlanan alım ilanlarından sürekli haberdar ediyoruz. 

Bu haberimizde de siz okuyucularımıza kamu kurumları tarafından yayımlanan alım ilanlarını, bankalar ve özel sektör firmalarının devam eden ilanlarını ve askeri personel alım ilanlarını derledik. Söz konusu ilanlar ile 35 binden fazla personel alımı yapılacağı ilan edildi. İşte detaylar,

35 BİNDEN FAZLA PERSONEL ALIM İLANI

Kamu Personeli alımı için DPB üzerinden ilan yayımlayan ve başvuru süreci devam eden çok sayıda kamu kurumu bulunuyor. Bu kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile kadrolu memur ve sözleşmeli personel alımı yapacaklarını ilan ettiler. Ayrıca DPB üzerinden yayımlanan ilanlar arasında KPSS B Grubu personel alım ilanları ile sürekli işçi kadroları içinde alım ilanları yayımlandı.

İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanları arasında ise onlarca kamu kurumu tarafından alım ilanı yayımlandı. Belediyeler, bakanlıklara bağlı birimler, il özel idareleri, öğretmenevleri, gibi kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda çok çeşitli pozisyonlarda personel alımları yapılıyor. 

Bankalar personel alım ilanlarını kendilerine ait internet siteleri üzerinden ya da kariyer siteleri üzerinden yayımladıkları alım ilanları ile adaylara duyuruyorlar. Bankalar tarafından yayımlanan ilanlar arasında hem işçi kadroları hemde banka memuru pozisyonları bulunuyor. 

Özel sektör firmaları tarafından yayımlanan alım ilanları ise Kızılay, THY, TAV Havalimanı İşletmesi, Yeni İstanbul Havalimanı İşletmesi, TÜVTÜRK gibi kurumlarca yayımlanan ilanlardan oluşuyor. En az ilkokul mezunu olmak üzere binlerce personel alımı için ilanlar bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu Kurumları, Askeri Kurumlar, Bankalar ve Özel Sektör Firmaları tarafından yayımlanan her alım ilanında adaylardan başvuru şartları talep ediliyor. Bu başvuru şartları ilanı yayımlayan kurum ve alım yapılacak pozisyona göre belirleniyor. Söz konusu o şartları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

Personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar Türk Vatandaşı olmalı, kurumlar tarafından belirlenen yaş şatlarını taşımalı, yine kurumlar tarafından belirlenen eğitim öğrenim şartlarını taşımalı, ilanlara başvuruda bulunacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. erkek adaylar için askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor, kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 00:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram ışık
Bayram ışık - 9 ay Önce

Evliyim 6 nüfusum var çalışmıyorum iş arıyorum devamlı iş olsun ilkokul mezunuyum