Kamuya kadın erkek memur alınıyor! İşte aranan şartlar ve başvuru şekli

Kamuya kadın erkek memur alınıyor! İşte aranan şartlar ve başvuru şekli

Antalya İli Gündoğmuş Belediye Başkanlığı tarafından çok önemli bir ilan yayımlandı. İlanda kadın erkek olmak üzere personel alımı yapılacağı belirtildi. İlana başvurular 1 Aralık'ta başlayacak ve 7 Aralık'ta sona erecektir.

Gündoğmuş Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere memur alımı yapılacağı belirtildi. İlanda "Gündoğmuş Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır." ifadeleri kullanıldı.

ARANAN ŞARTLAR 

İlanda 2 mühendis alımı yapılacğaı ve KPSS en az 70 puan gerektiği de belirtildi. Bu doğrultuda aranan şartlar şöyle:

a) Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

BAŞVURU DETAYLARI

Başvuru şekli ise ilanda şöyle belirtildi:

Adaylar n başvuru belgeleri ile birlikte 01.12.2020 ile 07.12.2020 tarihleri arasında ve mesai saatleri içerisinde (08:30-17:30) Fatih Mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi No: 37 Gündoğmuş/ANTALYA adresinde bulunan Belediye hizmet binasındaki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.