Kastamonu Abana Belediyesi Avukat Kadrosuna Alım Yapıyor!

Abana Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa yönelik olarak "mühendis" alımı yapılacağı duyuruldu. Kastamonu Abana Belediyesince yayımlanan ilana yönelik genel ve özel başvuru şartlarını okurlarımızla paylaşıyoruz. İşte genel şartlar ve diğer detaylar.

Kamu Personeli Alım İlanları 29.10.2018, 14:52 18.01.2019, 00:10 Kerim Solak
Kastamonu Abana Belediyesi Avukat Kadrosuna Alım Yapıyor!

2018 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak ve puan türü olarak en az 60 puan almış olmak şartı ise Kastamonu Abana belediyesinde istihdam edilmek üzere "mühendis" alımı yapılacağı ifade edildi ve söz konusu alımda "Bir (1)" kişinin alınacağı duyuruldu.

Peki başvuru şartlarına yönelik olarak merak edilen tüm detayları sitemizde okurlarımızla paylaşıyoruz.

KADRO DETAYI

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Kastamonu Abana Belediyesince yayımlanan ilanda ise adaylardan 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan şartlara uyumlu olmaları istendi.

Adayların Türk vatandaşı olmaları zorunlu olarak açıklanırken, kamu haklarından mezun olmak talep ediliyor.

Diğer yandan erkek adayların askerlik durumu itibariyle herhangi bir alakalı olmaması gerekiyor veya askerlik çağına gelmemiş olmak isteniyor.

Bunların yanı sıra askerlik çağına gelinmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş yada sınıfa geçmiş olmaları zorunlu.

Avukat kadrosu için aranan başvuru şartlarına haiz olmak gerekiyor ve görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmayan adaylardan başvuruların alınacağı ifade ediliyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Abana belediyesi tarafından yayımlanan detaylara göre başvurular 25 Ekim 2018 tarihinde saat 08:30 itibariyle başlamıştı ve 31 Ekim 2018 tarihinde saat 17:30'a kadar alınacak.

Mesai saatleri haricinde başvuruların alınamayacağı bildirildi.

Yorumlar (2)
Aziz 9 ay önce
Kastamonu belediye sine girmek istiyorum
Aziz 9 ay önce
ilkokul mezunuyum temizlik yada söforlük icin sayın belediye baskana memleket e gelmek istiyorum belediye de katro olarak calıcmak istiyorum