KPSS 2018/1 İle Kurumlara En Az Lise Mezunu Şoför Alımı Yapılıyor

KPSS 2018/1 merkezi atamaları kapsamında kurumlar çeşitli kadrolarda personel alımı yapıyorlar. Konu ile ilgili olarak en az lise mezunu şoför alan kurumları haberimizde derledik. Alımların detayları haberimizde...

KPSS 2018/1 İle Kurumlara En Az Lise Mezunu Şoför Alımı Yapılıyor

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden KPSS 2018/1 merkezi atama tercih kılavuzu yayımlandı. 

Yayımlanan kılavuzda lise, ön lisan ve lisans mezunu adayların tercih yapabilecekleri kurumlar ve kadrolar belirtildi. Buna göre KPSS 2018/1 merkezi atama kadrolarına göre lise mezunu 5, ön lisans mezunu 2 şoför alımı yapılmaktadır.

KADRO DETAYLARI

Lise mezunu şoför alan kurumlar arasında "Batman Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Kafkas Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi" yer alıyor.

Ön Lisans mezunu şoför alımı yapan kurumlar arasında "Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesi" yer alıyor.

GENEL ŞARTLAR

En az lise mezunu şoför alımı için başvuru yapacak olan adayların kurumlar tarafından belirlenen özel şartlara haiz olmaları gerekiyor. Konu ile ilgili olarak adaylar kurumların belirttiği nitelik kodları ile özel şartları görüntüleyebileceklerdir. Adaylar kadroların belirtildiği tablolardaki nitelik kodlarına göre şartlara haiz olmalılardır.

Bunun yanı sıra adayların genel şartlara da haiz olmaları gerekiyor. Buna göre adaylarda "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak" şartları aranmaktadır.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu kadrolar için başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin aday işlemleri sistemi üzerinden yapacaklardır. Başvurular 5 Temmuz 2018 tarihinde kadar yapılabilecektir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:30
YORUM EKLE