03 Eylül 2020 Perşembe 14:49
KPSS'li KPSS'siz kamu kurumlarına yapılacak 191 personel alımı başvuruları yarın sona eriyor!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve  Vakıflar Genel Müdürlüğü başta olmak üzere Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına başvurular yarın sona ereceği görüldü.

BAŞVURU ADRESLERİ VE DETAYLARI AÇIKLANDI

4 farklı kamu kurumu tarafından yayımlanan  191 personel alım ilanına başvuru yapacaklar için başvuru adresleri ve başvuru detayları da açıklandı. Öte yandan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Marmara Üniversitesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilan metinlerinde başvuru adaylar için genel ve özel başvuru şartları da aktarıldı.

KAMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5. En az ilköğretim mezunu olmak,

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

7. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

KAMU PERSONEL ALIM İLANLARI

KAMU PERSONEL ALIM İLANI METİNLERİ VE DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.