20 Ağustos 2019 Salı 15:44
KPSS'li ve KPSS'siz Zabıta Memuru ve Sözleşmeli Personel Alımı İçin DPB Üzerinden Yeni İş İlanı Yayımlandı!

Kamu kurum ve kuruluşlarının personel ihtiyacı olması durumunda Devlet Personel Başkanlığına (DPB) bildirilen listelere göre ilanlar yayımlanmaktadır ve personel alımları yapılmaktadır.

20 Ağustos 2019 tarihinde (bugün) yayımlanan DPB kamu iş ilanları kapsamında Selçuklu Belediye Başkanlığı bünyesinde tam zamanlı olarak istihdam edilecek zabıta memuru alımı ve sözleşmeli personel alımı gerçekleştirileceği duyuruldu.

Zabıta memuru alımında KPSSP3 puan türünden en az 75 alan kişilerin başvuru yapması istenmektedir.

Sözleşmeli personel alımında ise "eğitmen" kadrosuna başvuru yapacaklardan herhangi bir KPSS puanı talep edilmemektedir.

ZABITA MEMURU ALIMI İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ PERSONEL  ALIMI İÇİN TIKLAYINIZ

KADRO ŞARTLARI VE KADRO DETAYLARI

Selçuklu Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda kadro şartları ve kadro detayları şu şekildedir;

BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanda istenen şartlar şu şekildedir;

Türk vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Türk Ceza Kanununun 53'üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

İlan edilen Zabıta Memuru kadroları için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak.

657 sayılı Kanunun 48'inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması (Boy ve kilo tespitleri Başvuru esnasında İşyeri hekimimiz tarafından Belediyemizce yapılacaktır.)

Başvurunun yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. (20.08.1989 Tarihinden Sonra Doğmuş Olmak)

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak.

En az B sınıfı ehliyet sahibi olmak

BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinin 1. Fıkrasının (A) bendinin 1,4,5,6,7, ve 8 numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.

ÖZEL ŞARTLAR

Yutiçindeki üniversitelerin lisans programlarından ya da Yükseköğretim Kurulu tarafından bu bölümlere denkliği onaylanmış yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

Adaylardan istenilen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit sınavından (YDS) en az (C) düzeyinde puan almış olmak veya bunlara denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.