KPSS Merkezi Atamalarla 609 Önlisans Mezunu Memur Alımı Yapılıyor (Kadro Detayları)

KPSS 2018/1 Tercih Kılavuzunun ÖSYM tarafından yayımlanmasının ardından atamalara dair detaylar netlik kazanmıştı. Bu kapsamda merkezi atamalar ile önlisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri haberimizde derledik.

KPSS Merkezi Atamalarla 609 Önlisans Mezunu Memur Alımı Yapılıyor (Kadro Detayları)

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi yayımladığı bir duyuru ile KPSS 2018/1 merkezi atama tercih kılavuzunu ilan etmişti. ÖSYM tarafından yayımlanan tercih kılavuzunda kamu kurum ve kuruluşların merkezi atamalar ile yapacakları alımlara dair detaylar yer almıştı. 

Yayımlanan tercih kılavuzuna göre, üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olmuş adayların yapabilecekleri tercihleri sizlere aktarıyoruz. 

MERKEZİ ATAMA İLE ÖNLİSANS MEZUNU KAMU PERSONELİ ALIMI YAPAN KURUMLAR

Yayımlanan tercih kılavuzuna göre çeşitli önlisans bölümlerinden mezun olmuş adaylar merkezi atamalar ile 609 pozisyon için başvuru yapabilecekler. Bu pozisyonlara arasında Memur, Şoför, Sağlık Teknikeri, Bilgisayar İşletmeni, Tekniker, Laborant, Programcı, Sekreter, Anbar Memuru, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Arff Memuru, Aşçı, Orman Muhafaza Memuru, İcra Memuru, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Muhasebeci kadroları bulunuyor. 

Bu alım ilanlarını yayımlayan kurumlar arasında ise Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü gibi kurumlar bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen merkezi atamalarda yer alan açık pozisyonlara başvuru yapacak adayların kurum tarafından belirlenen özel şartlar ile Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartlara haiz olmaları gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, Kurum tarafından alım yapılacak pozisyonun gerektirdiği eğitim seviyesinden mezun olmak, Tercih kılavuzunda yer alan nitelikler kısmında bulunan şartların sağlanması, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak. 

BAŞVURULAR ÖSYM'YE YAPILACAK

Merkezi atamalar ile yapılacak memur alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını 4 Temmuz tarihine kadar ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden elektronik olarak yapılacak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 00:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
sevay
sevay - 13 ay Önce

Evet laborant veteriner teknikerleride var alım üç ilde vede beş kişi bile yok toplam alım el insaf diyorum ne fark var süt alım teknikerliçinden anlamadım el insaf diyorum.