KPSS Puan Sıralaması Esasına Göre 109 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Merkez Bankasına KPSS puan sıralaması esasına göre iki farklı pozisyonda kamu personeli alımı yapılıyor. Merkez Bankası tarafından yayımlanan ilanlara başvuru sürecine dair detayları sizlere aktarıyoruz.

KPSS Puan Sıralaması Esasına Göre 109 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Merkez Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü kendisine ait internet sitesi üzerinden iki farklı ilan yayımladı. 

Bu alım ilanlarında bankanın kadrosunda personel açığı bulunan birimlerine kamu personeli alımı yapılacağı ve bu alımların KPSS puan sıralaması esasına göre olacağı açıklandı. 

MERKEZ BANKASI KAMU PERSONELİ ALIM İLANI

Merkez Bankası tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanlarında toplam 109 personel istihdamı yapılacak. Bu alımlar için talep edilen başvuru koşulları ve kadro detaylarını aşağıda aktarıyoruz. 

9 Araştırmacı Alım İlanı; 

Eğitim Şartı: İktisat, ekonometri, maliye, işletme, finans, matematik, istatistik bölümlerinde lisans eğitimini veya iktisat, finans, finansal matematik alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak. 

KPSS Şartı: 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 85 almış olmak, son iki yılda yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 85 sayısal puan almış olmak,

YDS: Şartı: Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 80 İngilizce puanına sahip olmak

100 Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Eğitim Şartı: İktisat, ekonometri, işletme, işletme mühendisliği, endüstri mühendisliği, finans, finansal matematik, maliye, uluslararası ilişkiler, muhasebe, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi, bankacılık, sigortacılık, aktüerya, istatistik, matematik, matematik mühendisliği, hukuk, insan kaynakları, bilgisayar ve öğretim teknolojileri eğitimi, psikoloji ve sosyoloji programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak.

KPSS Şartı: 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 80 KPSSP1 olmak

YDS Şartı: Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı olmak

Ayrıca iki ilan içinde Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan başvuru koşullarını ve yaş şartının sağlanması gerekiyor. Merkez Bankası yayımladığı ilanında, başvuru yapacak adayların 01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olmak. şartını sağlamış olmaları talep ediyor. 

BAŞVURU DETAYLARI

İlanlara başvuruda bulunacak adaylar başvurularını kurumun internet sayfasına talep edilen evrakların sisteme yüklenmesi suretiyle yapacaklar. Başvuru sürecine ve ilana dair diğer detaylara ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)