KPSS Puanı Düşük Adaylar Dikkat! Belediyelere DPB Üzerinden Memur Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan çok sayıda alım ilanı bulunuyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza DPB üzerinden yayımlanan belediyelerin ilanlarını derledik. DPB üzerinden yayımlanan memur alım ilanlarına dair detaylar haberimizde...

Kamu Personeli Alım İlanları 04.10.2018, 22:02 18.01.2019, 22:28
KPSS Puanı Düşük Adaylar Dikkat! Belediyelere DPB Üzerinden Memur Alımı Yapılıyor

Belediye Başkanlıkları yayımladıkları ilanlar ile memur alımlarına devam ediyorlar. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza farklı belediye birimleri tarafından yayımlanan memur alım ilanlarını derledik. 

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla memur alım ilanı yayımlayan belediyeler, adaylardan aranan genel şartlar ve ilanlara dair tüm detayları sizlere aktarıyoruz. 

BELEDİYE MEMURU ALIM İLANLARI

DPB üzerinden KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı yapacağını duyuran 5 farklı belediye başkanlığı bulunuyor. Bu belediyeler arasında Orhaneli Belediye Başkanlığı, Doğanhisar Belediye Başkanlığı, Ümraniye Belediye Başkanlığı, Alay Belediye Başkanlığı ve Meriç Belediye Başkanlığı bulunuyor. 

Bu alım ilanlarıyla memur pozisyonlarına alımlar yapılacak. Toplam 121 memur alımının yapılacağı bu ilanlarda yer alan kadrolar arasında Zabıta Memuru, VHKİ, Memur, Ekonomist, Mühendis, Tekniker kadroları bulunuyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediyeler tarafından DPB üzerinden yayımlanan alım ilanalrına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan koşulları sağlamaları gerekiyor. Adayların ayrıca haberimizin altında yer alan bağlantlar üzerinden ilan metinlerine ulaşmaları ve ilanlar için belirlenen özel koşulları sağlamaları isteniyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak kadroya göre belirlenmiş öğrenim şartını karşılamak, vatandaşların yardım taleplerini değerlendirmek üzere yapılacak hane ziyaretlerine engel herhangi bir kronik hastalığı ve mazereti bulunmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, sosyal iletişim becerisine sahip olmak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

İLANLARA BAŞVURU SÜRECİ

Söz konusu alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını ya şahsen yada posta yoluyla yapacaklar. Ancak bazı kadrolar için sadece şahsen başvuru yapılması isteniyor. Bu detayları görüntülemek için aşağıda yer alan ilan metinlerini inceleyebilirsiniz. 

Yorumlar (1)
Berk 1 yıl önce
Başka yere gitmeye gerek yok Ümraniye çok çok iyi