KPSS Puanı Düşük Adaylar Dikkat! Bu Memur Alım İlanlarına 50 veya 60 KPSS Puanıyla Başvuru Yapabilirsiniz

Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren Devlet Kurumları yayımladıkları personel alım ilanları ile kadrolarında personel açığı bulunan birimlerinin bu ihtiyacını gidermeye çalışıyorlar. Bu kapsamda seçim dönemi öncesi yayımlanan kamu personeli alım ilanlarını derledik. İşte detaylar,

Kamu Personeli Alım İlanları 17.05.2018, 19:29 12.02.2019, 18:06
KPSS Puanı Düşük Adaylar Dikkat! Bu Memur Alım İlanlarına 50 veya 60 KPSS Puanıyla Başvuru Yapabilirsiniz

Kamu kurum ve kuruluşları kendilerine ait internet siteleri üzerinden, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ya da Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımladıkları ilanlar ile kamu personeli alımı yapıyorlar. 

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza söz konusu bu alımları anlık olarak aktarıyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza çok sayıda kamu kurumu tarafından yayımlanan ve 50 veya 60 KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz kamu personel alım ilanlarını haberimizde derledik. 

ALIM YAPACAK KAMU KURUMLARI

DPB veya İşkur aracılığıyla kamu personeli alımı yapacağını ilan eden kurumların listesini siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. Bu kurumlar arasında, Sağlık Personeli alımı yapan 11 üniversite yer alıyor.  Bu üniversiteler, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Trakya Üniversitesi,  Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi.

Üniversiteler dışında Spor Bakanlığı, KYK ve PTT'de yayımladıkları ilanlar ile adayların ilgi göstermiş olduğu pozisyonlarda personel alımı yapıyor. Bu ilanların dışında İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Belediyeler ve bazı kamu kurumları da personel alımı yapacağını ilan etti. 

İLANLARA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kamu kurumlarında memur olmak isteyen tüm adayların Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan başvuru koşullarına haiz olması gerekiyor. Adayların ayrıca ilanı yayımlayan kurum tarafından alım yapılacağı açıklanan pozisyon için belirlenen özel şartları da sağlaması gerekiyor. 

Tüm bu genel ve özel şartları siz okuyucularımıza genel hatları itibariyle aşağıda aktarıyoruz. 

Kamu personeli alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan talep edilen koşullar arasında, Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, alım yapılacak unvanın gerektirdiği eğitim şartını karşılamak, üniversite tarafından ilan metninde açıklanan KPSS puan şartını sağlamak, Başvuru tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak. kurum tarafından talep edilen yaş aralığında bulunmak ve Arşiv Araştırması ve güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak

Yorumlar (0)