KPSS Puanı Düşük Olan Adayların Başvurabileceği Kamu Personeli Alım İlanları

Kamu kurumları çeşitli KPSS puan şartlarıyla kamu personeli alımı yapmaya devam ediyorlar. Bu haberimizde siz okuyucularımıza düşük KPSS puanıyla ya da KPSS şartsız başvuru yapabileceğiniz kamu personeli alım ilanlarını derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 31.08.2018, 20:35 30.01.2019, 21:21
KPSS Puanı Düşük Olan Adayların Başvurabileceği Kamu Personeli Alım İlanları

Türkiye geneli farklı şehirlerde yer alan kamu kurumları çeşitli platformlar aracılığıyla kamu personeli alım ilanları yayımlıyorlar. 

Bu alım ilanları, ilanı yayımlayan kurumun internet sayfasından, Devlet Personel Başkanlığı'ndan ya da Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan memur alım ilanları ile adaylara duyuruluyor. 

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza bu alım ilanları da dair gelişmeleri anlık olarak aktarıyoruz. Bu haberimizde siz okuyucularımıza halen başvuru süreci devam eden kamu personeli alım ilanlarını derledik. Bu ilanların çoğunluğunun ortak özelliği ise KPSS puan şartının düşük olması veya KPSS puan şartının olmaması. İşte detaylar

KİMLER KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARINA BAŞVURU YAPABİLİR?

Bilindiği üzere personel alımlarında adaylardan alım yapacak kurumun ve alım yapılacak pozisyonun gerekliklerine göre bazı koşulları sağlamaları isteniyor. Bu başvuru koşulları ilanı yayımlayan kurum tarafından ilan metninde detaylı bir şekilde belirtiliyor ve her kuruma göre bu koşul farklılık gösteriyor. 

Kamupersoneli.net olarak sizlere kurumlar tarafından talep edilebilecek başvuru koşullarını ana hatlarıyla aktarıyoruz.

Devlet memurluğuna alınacak kişi Türk Vatandaşı olmalı, Söz konusu DMK 'da bulunan 40 'ıncı maddedeki yaş şatlarını taşımalı, 657 sayılı kanun içerisinde 41'inci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımalı, Devlet memuru olarak alınacak kişinin kamu haklarından mahrum olmaması gerekmektedir. Devlet memuru olacak alınacak kişinin askerlikle ilgisinin bulunmaması , askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muzavvaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartı aranıyor. Devlet memuru olarak alınacak kişinin akıl hastalığının bulunmaması gerekiyor. Özel koşullar arasında ise asgari KPSS puan şartını sağlamak, alım yapılacak pozisyona göre belirlenen eğitim şartını sağlamak ve kurumların talep ettiği tüm özel koşullara haiz olmak. 


 

Yorumlar (3)
Melek 13 ay önce
Merhaba ben bir şey soracaktim başvuru karı acaba nasıl yapiliyor
levent 13 ay önce
kppss sınavı kasım ayında ama en az kaç puan ıle memur olunur
Kaan 12 ay önce
En az 80