KPSS Puanı Olmayan veya Düşük Olan Adayların Başvurabileceği Kamu Personeli Alım İlanları

Kamu Personeli alımı için yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için bu haberimizde düşük KPSS puanıyla veya KPSS şartsız yayımlanan ilanları derledik. Çok sayıda devlet kurumu tarafından yayımlanan kamu personeli alımları Türkiye genelinde çok sayıda şehirde gerçekleştiriliyor.

KPSS Puanı Olmayan veya Düşük Olan Adayların Başvurabileceği Kamu Personeli Alım İlanları

KPSS şartı olmadan yada sadece KPSS'ye girmiş olmak şartıyla Kamu Personeli alımı yapacağını ilan eden devlet kurumları. 

Bilindiği üzere devlete bağlı kurumların büyük bir kısmı kamu personeli alımlarını KPSS puan sıralaması esasına göre yapıyorlar. Bu alımların dışında ise bazı kurumlar yayımladıkları ilanlarda adaylardan ya KPSS girmiş olmalarını talep ediyor yada hiç KPSS şartı aramıyor. 

Peki bu kamu kurumları neler? Bu ilanlar nerede yayımlanıyor ve başvurular nasıl yapılacak? Tüm detayları siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

HANGİ KURUMLAR KAMU PERSONELİ ALIMI YAPACAK?

Kamu Personeli alımı için ilan yayımlayan kamu kurumları arasında Türkiye geneli farklı şehirlerde yer alan bakanlıklar, bakanlıklara bağlı alt kurumlar, belediyeler, belediye birimleri, TÜBİTAK, gibi kurumlar bulunuyor. Onlarca kamu kurumunun yer aldığı personel alım ilanlarını yayımlayan kurumların detaylı listesi şu şekilde,

KPSS'ye Girmiş Olmak Şartıyla (Bazılar için 60 KPSS Puan Şartı da Var)

İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü, Makina Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü(Kamu Grubu) TÜBİTAK, Türkiye Sanayi Sevk Ve İdare Enstitüsü Eleşkirt Belediye Başkanlığı, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Mucur Belediye Başkanlığı, Geçit Belediye Başkanlığı, Bolu Belediye Başkanlığı, Batman Üniversitesi idari Ve Mali İşl. Daire Bşk., Silifke Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Çat Belediye Başkanlığı, Kafkas Üniversitesi idari Ve Mali İşdaire Bşk. Kıreli Pompaj Sulama Birliği Başkanlığı, TÜBİTAK Marmara Araştırma.

KPSS Şartı Olmadan Alım Yapacak Kurumlar

Bu listede yer alan kurumların tamamı bakanlıklar belediyeler ve bu kurumların alt birimlerinden oluşuyor. Türkiye geneli çok sayıda şehirde yapılacak olan alımlar 25'den fazla şehirde gerçekleştiriliyor. Belediye Başkanlıkları, SYDV'ler, İl Özel İdareleri, Müze Müdürlükleri, Sulama Birlikleri gibi kurumların ilanları. 

BAŞVURU KOŞULLARIDüşük KPSS yada KPSS şartsız yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adayların aşağıda yer alan genel ve özel şartları sağlamaları gerekiyor. Kurumlar bu şartlara ek başka şartlarda isteyebiliyorlar. Adayların ilana başvuruda bulunmadan önce bu koşullara dikkat etmesi gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, alım yapılacağı pozisyon için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak. Varsa KPSS puan şartını sağlamak.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 00:35
YORUM EKLE