KPSS Şartsız yada Düşük KPSS Puanıyla Yayımlanan Kamu Personeli Alım İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları personel alım ilanları ile kadrolarında bulunan personel açığını kapatmayı amaçlıyorlar. Bu kapsamda DPB, İŞKUR veya kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımlanan ilanlar arasından KPSS şartsız olanları ve düşük KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz ilanları sizler için derledik.

Kamu Personeli Alım İlanları 30.10.2018, 21:45 18.01.2019, 00:06
KPSS Şartsız yada Düşük KPSS Puanıyla Yayımlanan Kamu Personeli Alım İlanları

Devlet kurumları farklı platformlar aracılığıyla yayımladıkları alım ilanları ile çok sayıda personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Yayımlanan bu ilanların tamamını siz okuyucularımıza anlık olarak paylaşıyoruz. Söz konusu bu alım ilanlarının bir bölümü KPSS puan sıralaması esasına göre yapılırken bazıları ise KPSS şartı olmadan gerçekleştiriliyor. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza başvuru süreci devam eden ve KPSS'siz yada düşük KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz alım ilanlarını derledik. 

KPSS ŞARTSIZ YADA DÜŞÜK KPSS PUANIYLA KAMU PERSONELİ ALIM İLANI

Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu yada kurumların kendilerine ait internet siteleri üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında çok sayıda kadroda personel alımı yapılacağı ilan edildi. Bu alım ilanlarının arasında sağlık personeli, uzman personel, büro personelleri, ofis personelleri, eğitmenler, öğretmen, kamu işçileri, saha personelleri, sosyal yardım personelleri gibi çok sayıda iş kolunda alımı yapılacağı duyuruldu. 

Bu alım ilanlarını yayımlayan kurumların arasında bakanlıklar, bakanlıklara bağlı kurumlar, üniversiteler, belediye başkanlıkları gibi kurumlar yer alıyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet kurumlarında görev almak isteyen adayların, Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan genel ve özel başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

DMK'da yer alan genel başvuru koşullarını sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılır. Adayların ayrıca alım yapılacak alan kadronun gerekliliklerine göre belirlenmiş özel şartlara da haiz olması isteniyor. Bu koşulları ana başlıkları halinde aşağıda aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, alım yapılacağı pozisyon için belirlenen eğitim şartını sağlamak, varsa deneyim, sertifika ve belge şartlarını sağlamak, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, kurum tarafından belirlenen yaş aralığında bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak ve erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak veya muaf tutulmak. KPSS puan şartını sağlamak, şartları yer alıyor. 

Yorumlar (0)