Kültür ve Turizm Bakanlığı En Az 5 Bin TL Maaş İle Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayımladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yeni bir ilan yayımlandı. İlan metninde ise başvuru süreçlerinden geçerek görev başı yapacak olan adaylara en az 5 bin tl maaş verileceği duyuruldu. İşte Bakanlık tarafından yayımlanan detaylar.

Kamu Personeli Alım İlanları 07.01.2019, 17:50 07.01.2019, 20:47 Kerim Solak
Kültür ve Turizm Bakanlığı En Az 5 Bin TL Maaş İle Kamu Personeli Alımı İçin İlan Yayımladı!

YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI YTB UZMAN YARDIMCISI ALIM İLANI

I. GENEL BİLGİLER

(1) 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ellibirinci bölümü ve 16 Aralık 2017 tarihli ve 30272 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanlığı Yönetmeliği” hükümleri uyarınca yazılı ve sözlü sınavla 7 adet Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzman Yardımcısı alınacaktır.

(2) Yapılacak yarışma sınavındaki nihai başarı sıralamasına göre, istihdam edilecek azami YTB uzman yardımcısı sayısı 7’dir.

(3) Yarışma sınavı; eleme sınavı, yazılı sınav ve sözlü sınav aşamalarından oluşmaktadır. Eleme sınavı 09 Şubat 2019 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

(4) Başvurular basvuru.ytb.gov.tr adresi üzerinden 07 Ocak-25 Ocak 2019 tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacaktır.

(5) Sınav süreçlerine ilişkin bilgilendirmeler, Başkanlık kurumsal internet adresi (www.ytb.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

(6) Bu ilanda belirtilmeyen hususlar 16 Aralık 2017 tarihli ve 30272 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Uzmanlığı Yönetmeliği” ve diğer ilgili mevzuat hükümlerine göre yürütülür.

(7) Bu ilanda belirtilen tarih ve saatler, Türkiye Cumhuriyeti’nin yer aldığı saat dilimine (İleri Doğu Avrupa Zaman Dilimi UTC +03:00) göre belirlenmiştir.

(8) İlave bilgi talepleri için aşağıdaki iletişim kanalları üzerinden Başkanlık ile temasa geçilmesi mümkündür.

Adres: Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı,

Oğuzlar Mah. Mevlana Bulvarı No: 145 06520 Balgat ANKARA - TÜRKİYE

E-posta: sinav@ytb.gov.tr

Tel: +90 312 218 41 55/56 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (2)
Elif uyumaz 7 ay önce
İnsanlara. O kadar sevindirmeyin sürekli aynı şeyleri yaparak. Umut verip. Kendi akrabalarınızı alıyorsunuz. İnsanlara. Bu kadar sevindirip. Sözlü sınav yaparak geliyorsunuz. Aynı şeyleri yapıp duruyorsunuz. Bu insanlar iş istiyorlar. Fakat. Buna müsade etmiyorsunuz. Sınavlarda 90 alan kişi. Sözlü sınavında. Eleniyor neden. Çünkü doğulu. Çünkü sizin kriter dediğiz şey. Karadenizli değil. Yazık. Size. İnanırdım ama bu son oldu. Torpille herşeylere yapıyorsunuz buda sizi elicek halk farkında .
Ozal 7 ay önce
İş için