Kültür ve Turizm Bakanlığı en az 5000 TL maaşla çalışacak personel alım ilanı yayımladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı en az 5000 TL maaşla çalışacak personel alım ilanı yayımladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından en az 5000 TL maaşla çalışacak personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanında adayların müfettiş yardımcısı olarak görevlendirileceği açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü personel alım ilanı detayları haberimizde...

Resmi Gazete'de Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından personel alım ilanı yayımlandı.

BAŞVURU TARİHİ

Başvuru yapacak adayların en son müracaat tarihi 18.12.2020 günü mesai bitimine kadar başvurularını belirtilen adrese yapmaları gerektiği açıklandı.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ADRESİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında adaylar, Bayındır 1 Sokak No: 3 Kızılay / ANKARA adresindeki Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına doğrudan veya iadeli taahhütlü posta ile müracaat edeceklerdir.

BAKANLIK PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan şartlara sahip olmak,

2- Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

3- 01.01.2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,

4- ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yılında yapılan A grubu kadrolara atanacaklar için Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP48 puan türünden 80 ve daha üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda en yüksek puan sıralamasına göre ilk 100 kişi içerisinde bulunmak, (Puanı 100. aday ile eşit olan adaylar da sınava kabul edilecektir.)

5- 2018-2019-2020 yıllarında yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarının (YDS) birisinde en az (E) seviyesinde başarılı olmak.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler