18 Aralık 2016 Pazar 22:50
Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı başvuruları başlıyor

 Kültür ve Turizm Bakanlığı 20 memur alımı ilanı 15 Aralık 2016 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı (DPB) resmi internet sitesinden yayınlanmıştı. Başvurular 19 Aralık'ta başlıyor.

Alım yapılacak personel sayısı: Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 20 avukat alımı yapılacaktır.

Başvuruda aranılan genel şartlar nelerdir:

- 657 sayılı DMK'nın 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımak

- T.C. vatandaşı olmak,

- Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak,

- Bu Kanunun 41 nci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.


- Askerlik durumu itibariyle;
a) Askerlikle ilgisi bulunmamak,
b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,
c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

- Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.”

- Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

- Hukuk Fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

- Başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak. Sözlü sınava; KPSSP3 puanı en yüksek adaydan başlamak üzere yapılan sıralamaya göre atama yapılacak kadro sayısının beş katı aday çağrılır. Son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da sınava çağrılır.

Başvuru tarihi ve yeri: Kültür ve Turizm Bakanlığı 20 memur alımı ilanı için başvurular 19 Aralık 2016 tarihinde başlayacak olup 30 Aralık 2016 tarihinde sona erecektir. Adaylar Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:50 100.Yıl-ANKARA adresinde bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına elden veya posta yolu ile müracaat edebiecek.KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI 20 AVUKAT ALIMI 

Son Güncelleme: 01.02.2019 21:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.