Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 760 sözleşmeli memur alımı yapılacaktır!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından toplamda 760 sözleşmeli memur personel alımı yapılacaktır. Bakanlık resmi web sayfası üzerinden yapılan duyuruya göre, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi çerçevesinde sözleşmeli pozisyonda, 500 Kütüphaneci, 50 Mühendis, 65 Mimar, 50 Şehir Plancısı, 50 Tekniker, 25 Arkeolog, 25 Müze Araştırmacısı ve 20 Mütercim Tercüman alımı yapılacağı bildirildi. Belirtilen statülerde 760 memur alımına yönelik ihdasın çıkarıldığını bildiren Kültür ve Turizm Bakanlığı, memur personel alımının; Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Devlet Personel Başkanlığınca söz konusu pozisyonlara personel alımı için açıktan atama izni verilmesi halinde (KPSS (B) puanı esas alınarak) ilana çıkarılacağını bildirdi.

Kamu Personeli Alım İlanları 06.06.2019, 22:50 07.06.2019, 13:54
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 760 sözleşmeli memur alımı yapılacaktır!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yeni sözleşmeli personel alımı yapılacağı bildirildi. Bakanlığın kendi web sayfası üzerinden yaptığı duyuruya göre, toplamda 760 personelin 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi çerçevesinde sözleşmeli pozisyonda alınacağını bildirdi.

Bakanlık tarafından edilen bilgiye göre, hangi kadrolara memur alımı yapılacağı belli oldu.

MEMUR ALIMI YAPILACAK KADROLAR

1 - 500 Kütüphane memuru

2 - 50 Mühendis

3 - 65 Mimar,

4 - 50 Şehir Plancısı,

5 - 50 Tekniker,

6 - 25 Arkeolog,

7 - 25 Müze Araştırmacısı

8 - 20 Mütercim Tercüman

Belirtilen kadrolara toplamda 760 memur alımı yapılacağı ve yapılması planlanan sözleşmeli personel alımı ihdasının Bakanlık tarafından çıkarıldığını ve bu ihdasın; Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Devlet Personel Başkanlığınca söz konusu (www.kamupersoneli.net) pozisyonlara personel alımı için açıktan atama izni verilmesi halinde (KPSS (B) puanı esas alınarak) ilana çıkılacağı belirtildi.

Memur alımı ile ilgili ihdasın, Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanması ve beraberinde Resmî Gazete ’de yayınlanması ile Bakanlığı resmi web sayfası üzerinden duyurulacaktır.

İlan hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ>

Yorumlar (25)
Dandiksensin 5 ay önce
Dandik bölüm diyen arkadaş senin devlet dairesinde hiçbir yerde çalışmaya hakkın yok. Bu ülkede okuması en zor bölümlerden biri sanat tarihidir. Yıllardır bu anı bekleyen insanlar var. Onlar adına mutlu olacaksın ki Allahta sana daha iyisini versin. Mühendis mi oldun bilmiyorum ama adam olamamışsın.
Sena sevenay 5 ay önce
Mülakat istemiyoruz ...
Lütfen alımlar hakkaniyeti ile olsun . Liyakat istiyoruz. Mülakat ile 1500. sıradaki kişi alınırken ondan 10 kat fazla bilen ve sıralaması 300 lerde olan kişi yerleşemiyor. Benım ne dayım ne amcam ne bır tanıdıgım var. Elımde 1 sene boyunca vermıs oldugum emeğim çabalarım hakkım ıle aldıgım puanım var. Lütfen hakkımızı emeklerimizi çalmayın . Zaten güvenlik soruşturmasını yapıyorsunuz ki yapın sonuna kadar.. Ancak mülakat yaparak emeklerimizi heba etmeyin. Daha fazla bu halkı kendinizden tiksindirmeyin .. Herkes almış olduğu kpss puanına göre sıralamaya tabi tutularak alınsın olması gerektiği gibi

Bunun dışında her bölüm kendi içinde özeldir ancak Kütüphaneci bölümü adına konuşmak istiyorum bu bölüm sadece kütüphane üzerine odaklanışmış bir bölüm değil aynı zamanda içinde birden fazla branşı barındıran bilgi güvenliği, enformasyon , yönetim organizasyon, elektronik bilgi yönetim sistemleri vb gibi bir mühendislikten fazlasını barındıran bir bölüm olup bölüme girebilmek adına geçmiş yılllardaki ösym branş sıralamasına bakmanızı tavsiye ederim ki bölüm aynı zamanda bilgi g. mühendisliği olarak geçiyor. Cahilliğiniz burdan belli zaten ..
Sanattarihikadroistiyor 5 ay önce
Sanat tarihçiler o kadar bekledi artık alsınlar bi 500 de sanat tarihçi....
Büşra 5 ay önce
Turizm bakanlığında biz turizm mezunlarının dışında herkesi yine almışlar, üvey evlat muamelesi!
Selman 5 ay önce
Alınıcak muhendisler Ziraat mühendisi mi yoksa
Züleyha Öztürk 5 ay önce
Bu bölümler dandik filan değil O bölümlerde okuyabilmek için en az 3dil göremiyorsunuz tarih bölümüne açılan kadrodan dolayı teşekkür ederim Ayrıca bir arkadaş yazmış Osmanlıca biliyormuş bu bölüme alırlar tarih bölümünde kütüphane ve arşiv bölümüne alıyorlar
Halkbilimi 5 ay önce
Halkbilimciler yetim mi? İki kadromuz vardi onu da sanat tarihine verdiler ayıptır günahtır
Kerem Akdemir 5 ay önce
Tarih bölümü ve mükemmel derecede osmanlıca biliyorum benim bölümümü de kapsıyor mu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın