banner731

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Yapıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığının yanı sıra İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlarla beraber personel alımı gerçekleştirileceği belirtildi. Peki kaç personel alımı yapılacak? İşte merak edilen tüm detaylar.

Kamu Personeli Alım İlanları 08.09.2018, 17:05 30.01.2019, 20:37
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı Personel Alımı Yapıyor!

Kamupersoneli.net olarak kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Söz konusu bu haberimizde kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını derledik.

Kültür ve Turizm Bakanlığının yanı sıra İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanların detaylarını paylaşıyoruz.

KÜLTÜR BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI

Kültür Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre;

"NYSA kazı başkanlığı, Hierapolis antik kenti kazı başkanlığı, Teos antik kenti , Beçin kazı başkanlığı, Bozukkale sualtı kazısı başkanlığı ve Heraion Tekikhos kazı başkanlığı" birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapılacağı belirtildi ve bu alımlarda kadro olarak; "Arkeolog, mimar, konservatör, beden işçisi, işçi, Restoratör, Sanat tarihçisi ve Dalgıç" olarak duyuruldu.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yayımlanan ilanlar Türkiye genelinde farklı birimlere alınacağından dolayı genel başvuru şartları ilanlara göre farklılık gösteriyor.

Ancak alt kısımdan sizlere vereceğimiz bağlantı adresleriyle beraber detayları öğrenebilirsiniz.

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

İlanlara başvurular devam ediyor. Ancak kadrolara göre farklılık gösteren başvuru tarihlerini alt kısımda size vereceğimiz bağlantı adresleri üzerinden öğrenebilirsiniz. Alımlar Eylül ayı sonuna kadar gerçekleştiriliyor. Son başvuru tarihleri ilanlara göre değişiyor.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIM İLANI DETAYLARI

Söz konusu yayımlanan ilanlara göre 71 güvenlik korucusu alımı yapılacağı belirtildi.

GÜVENLİK KORUCUSU ALIM İLANI DETAYLARI

EDREMİT KAYMAKAMLIĞI GÜVENLİK KORUCUS ALIM İLANI

Yayımlanan ilanın detaylarında;

"İlçemizde toplam 48 (Kırksekiz) adet Güvenlik Korucusu alımı için aranacak niteliklerde göz önünde bulundurularak müracaatlar; 04/09/2018 Salı gününden itibaren ekli listede belirtilen belgeler dilekçe ile birlikte şahsen (Posta Yoluyla Yapılan Başvurular Kabul Edilmeyecektir.)  Edremit Kaymakamlığı İlçe Yazı İşleri Müdürlüğüne yapılacak, 14/09/2018 Cuma günü mesai bitiminde son bulacaktır." denildi.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İlan metni içerisinde mevcut başvuru şartları ise şöyle;

T.C. vatandaşı olmak, Askerlik hizmetini yapmış olmak (Erkek Adaylar İçin), 35 Yaşından büyük olmamak, Okuryazar olmak, Kamu haklarından mahrum  bulunmamak.

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 216’ncı maddesinin 1’inci fıkrasında yazılı; halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme suçlarından mahkûm olmamak.

Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu almak ve satmak, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklamak, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

3713 sayılı terörle mücadele kanununda sayılan terör suçlarına katılmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, Kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek seviyede hastalığı, sakatlığı veya akıl hastalığı bulunmamak, Siyasi parti üyesi olmamak, Köy muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli idarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak." olarak belirtildi.

BİTLİS VALİLİĞİ GÜVENLİK KORUCUSU ALIM İLANI DETAYLARI

Çeşitli sebeplerle azalan Güvenlik Korucusu (GK) sayılarının takviye edilmesi maksadıyla;

Bitlis İli Merkez İlçesine bağlı Çalıdüzü Köyü (1), İçmeli Köyü (1), Kireçtaşı Köyü (1), Arıdağ Köyü (4), Bölükyazı Köyü (1), Karbastı Köyü Doğanlı Mezrası (5), Karınca Köyü (2), Sarıkonak Köyü (1), Narlıdere Köyü (1), Tanrıyar Köyü Şehitlik Mezrası (1), Tanrıyar Köyü (1), Çınarbaşı Mah. (1), Kavakdibi Köyü (1), Geçitbaşı Köyü Kapılı Mezrası (2), toplam (23) GK alımı yapılacaktır.

Başvurular; 10 Eylül 2018 tarihinde başlayacak ve 17 Eylül 2018 tarihinde mesai bitimine kadar yapılabilecek.

Yorumlar (1)
Faruk karakuş 1 yıl önce
Allah billah askina biri su5000 alımın tarihini sylesin bklemekten biktim yav yardımcı olun Allah rızası için