Kurumlara 15 Bin 18 Kamu Personel Alımı Yapılıyor

Adalet Bakanlığının da aralarında bulunduğu 3 kuruma 15 bin 18 kamu personel alımı yapılıyor. Detayları haberimizde bulabilirsiniz...

Kurumlara 15 Bin 18 Kamu Personel Alımı Yapılıyor

Adalet Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımladıkları ilanlar ile personel alımları yapılacağını duyurdu.

Adalet Bakanlığına 1.500 hakim ve savcı adayı, Emniyet Genel Müdürlüğüne 13.000 polis ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne farklı pozisyonlarda 518 personel alınacak.

Kamupersoneli.net olarak 3 kurumun personel alım ilanlarına başvuru şartlarını, başvuru süreçlerini ve diğer tüm detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. İşte detaylar:

PERSONEL ALIM İLANLARINA GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

T.C vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, 657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartları taşımak, görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu olmamak, erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf ya da tecilli olmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak şartlarını taşıyan adaylar personel alım ilanlarına başvuru yapabilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 18:37
YORUM EKLE