KYK 3 Bin Kamu Personeli Alımı Başvuruları İçin Son Gün

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu yayımladığı bir ilan ile çeşitli pozisyonlarda kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu alım ilanına başvuru süreci 27 Ağustos tarihinde sona erecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar için detayları haberimizde bir kez daha aktarıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 26.08.2018, 22:11 30.01.2019, 22:08
KYK 3 Bin Kamu Personeli Alımı Başvuruları İçin Son Gün

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, DPB'nin resmi internet sayfası üzerinden bir ilan yayımlamış ve 3 bin personel alımı yapacağını açıklamıştı. 

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanan bu alım ilanlarına Türkiye İş Kurumu aracılığıyla başvuru yapılacağı ilan edilmişti. Söz konusu KYK 3 bin personel alım ilanı başvuru süreci 27 Ağustos tarihinde sona erecek. İlana başvuru yapacak adayların bilmeleri gereken hususlar, 

KYK 3 BİN PERSONEL ALIMI KADRO DETAYLARI

KYK tarafından yayımlanan ilana göre alımlar şu şekilde yapılacak. 2264'üne başvuru şartlarını sağlayan her aday, 406'sına ise engelli vatandaşlar ve 330'una ise eski hükümlü vatandaşlar başvuru yapabilecek. İlanda yer alan kadrolar arasında ise Güvenlik Görevlisi, Bakım Onarım Personeli, İklimlendirme Görevlisi/Kaloriferci ve Temizlikçi pozisyonları bulunuyor. 

KYK başvuru koşullarına dair yayımladığı açıklamasında bazı kadrolar için 60 KPSS şartı talep ettiğini duyururken bazı kadrolar için ise KPSS puan şartı olmadığını açıkladı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu 3 bin personel alımı için KPSS şartının yanı sıra talep edilen diğer koşullar şu şekilde,

Tüm bunların yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre  adayların "Türk vatandaşı olmaları, 18 yaşından büyük olmaları, Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımaları, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmaları, Askerlik ile ilişiği bulunmamaları ve yaptırılacak güvenlik soruşturması sonuçlarının olumlu olması" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

Yorumlar (1)
Melek 13 ay önce
Tarihler uzatilmaz mi basvuruyu kacirdim:(