KYK 3 Bin Personel Alımı Yapıyor ! İşte İlanın Tüm Detayları

Kredi ve Yurtlar Kurumu personel alım ilanı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yayımlandı. Söz konusu ilanın detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Kamu Personeli Alım İlanları 20.08.2018, 09:59 30.01.2019, 22:24
KYK 3 Bin Personel Alımı Yapıyor ! İşte İlanın Tüm Detayları

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü il müdürlükleri ve bağlı yurt müdürlüklerinde (ilçeler dahil) çalıştırılmak üzere personel alımı yapılmasına ilişkin Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından  ilan yayımlandı.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda 3 bin personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu personel alımında alımlar 2264'üne başvuru şartlarını sağlayan her aday başvuru yapabilecek. İlan metnine göre alımların 406'sına ise engelli vatandaşlar başvuru yapabilecek. Ayrıca ilanda 330 eski hükümlü vatandaşın başvuru yapabileceği pozisyonlar bulunuyor.

HANGİ İLLERDE ALIM OLACAK?

Peki KYK personel alımları hangi illerde gerçekleştirilecek? Bunun için bir liste yayımlandı. Söz konusu listede alım yapılacağı açıklanan pozisyonlarda hangi şehirlere ne kadar alım yapılacağı açıklandı.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile yayımlanan ilanda "Güvenlik Görevlisi, Bakım Onarım Personeli, İklimlendirme Görevlisi/Kaloriferci ve Temizlikçi" kadroları için personel alımı yapılacağı ifade edildi.

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre  adayların "Türk vatandaşı olmaları, 18 yaşından büyük olmaları, Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımaları, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmaları, Askerlik ile ilişiği bulunmamaları ve yaptırılacak güvenlik soruşturması sonuçlarının olumlu olması" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

Yorumlar (1)
TamerK 1 yıl önce
Doğalgaz yakıtlı kalorifer ateşçisi belgesi geçerlimi acaba?