KYK Kamu Personeli Alımı Başvuruları İçin Son Günler

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından bir ilan yayımlanmış ve KPSS en az 70 puan ile kamu personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti. Söz konusu alım ilanına başvuru yapacak olan adaylar için detaylar haberimizde...

KYK Kamu Personeli Alımı Başvuruları İçin Son Günler

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS en az 70 puan ile kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Konu hakkında tüm detaylar haberimizde...

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu kamu personeli alım ilanına başvurular 11 Haziran 2018 tarihinde başladı. Adaylar başvurularını 25 Haziran 2018 tarihine kadar yapabileceklerdir. Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden dolduracakları Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Talep Formunun çıktısını alarak istenilen belgelerle Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığına şahsen olarak yapacaklardır.

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Başvurusunun kabul edilmesini isteyen adayların bu şartlara haiz olması gerekmektedir. Buna göre aranan şartlar şöyledir:

"657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için sınav tarihi itibarıyla en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek "

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:10
YORUM EKLE