KYK KPSS Puanı İle Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! Başvurular İçin Son Gün

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından bir ilan yayımlandı ve yayımlanan ilanda KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu alım ilanına başvurular bugün sona eriyor. Bu kapsamda ilan hakkındaki tüm detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz..

KYK KPSS Puanı İle Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! Başvurular İçin Son Gün

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilan yayımlanmış ve KPSS puanı ile kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda adaylarda KPSS'den en az 70 puan almış olmak şartı bulunmaktadır. Söz konusu ilana başvurular bugün sona eriyor. Bu bağlamda başvurular ve genel şartlar hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

GENEL ŞARTLAR

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu bağlamda adayların şu şartlara haiz olmaları gerekmektedir:

"657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak, Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için sınav tarihi itibarıyla en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek "

BAŞVURU DETAYLARI

Kredi ve Yurtlar Kurumu genel Müdürlüğü kamu personeli alım ilanına başvurular 11 Haziran 2018 tarihinde başlamıştı. Söz konusu ilana başvurular 25 Haziran 2018 tarihi itibari ile sona eriyor. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını şahsen olarak yapacaklardır. Bu bağlamda adaylar başvurularını basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden dolduracakları Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Talep Formunun çıktısını alarak istenilen belgelerle Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanlığına yapacaklardır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:16
YORUM EKLE