Lise Mezunu İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımlandı: KPSS En Az 55 Puan Şartı Var

Belediyelere personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Son yayımlanan ilana göre kamuya lise mezunu KPSS 55 puan ile itfaiye eri alımı yapılacak. İlanda adaylardan istenen genel şartlar ile başvuru detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Kamu Personeli Alım İlanları 04.09.2019, 12:19 04.09.2019, 20:16
Lise Mezunu İtfaiye Eri Alım İlanı Yayımlandı: KPSS En Az 55 Puan Şartı Var

Belediyelere personel alım ilanları yayımlanıyor. Son yayımlanan ilanda KPSS en az 55 puan ile lise mezunu itfaiye eri aımı yapılacağı ifade edildi. Kastamonuda bulunan Azdavay Belediyesi bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda KPSS puanı ile erkek veya kadın olmak üzere itfaiye eri alımı yapacağını duyurdu.

GENEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte adaylarda aranan şartlar:

Türk vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak,

Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

ÖZEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adayarda özel şartlar da aranmaktadır. Bu bağlamda "ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lse seviyesinde KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak, Daha önce görev yapılan kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Erkeklerde 167 ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, 30 yaşından büyük olmamak, Sağlık açısından görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Lise ve Dengi Okul Mezunu Olmak, En az C Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak" özel şartları da aranıyor. 

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvurular 15 Eylül 2019 tarihinde başlayacak ve 27 Eylül'e kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte Azdavay Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Müracaat Masasına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

Yorumlar (6)
Murat 3 ay önce
Allah rızası için biz vatandaşlara biraz içinizde acıma hissi var ise duyun artik.TC i işsizlik den yokluktan çaresizlik den çıldırdı yeter artik.nereye ne kadar işçi alımı yapiyorsan Türkiye geneli olarak baş vuralim kaldırın şu ikametgah şartı denen rezaleti. Millet bunalımda hergun işlenen cinayetler her gün aile katliamı yetmedi mi. Her geçen gün çiğ gibi büyüyen boşanmalar aile içi şiddet yetmedi mi.bütün bunların sebebi işsizlik maddiyatsizlik yazık biz gibi işsizlere yazık.20 yıl önce böyle birşey yoktu yeter kaldırın şu ikametgah şartı ni
sabri 3 ay önce
adiyamanda ikamet ediyorum bir yildir bostayim ve is ariyorum
Yusuf 3 ay önce
35 yaş sınırı olsa ne olurdu sanki. Ben okulundan mezunum. Neden 35 değil yazık günah değilmi
Alpay 3 ay önce
ikametgah sarti var mi ben goremedim burda
seren 3 ay önce
nasıl basvurucam
furkan emre ipar 3 ay önce
nasıl başvuru yapacaz